Potěhy - AFK Bratčice

Již velmi natěšeni odcestovali naši hráči do Potěh, kde sehráli první mistrovské klání nové sezony 2019/20. Utkání odehrané na poměrně suchém terénu za úmorného horka odřídil mladičký sudí Jiřík. Až na několik chyb, které nakonec neměly vliv na výsledek derby, zvládl obstojně.

Už ve 14. min. naše fanoušky rozjásal Prášek, který prokázal obrovské zkušenosti a chladnokrevně zakončil naši povedenou akci. Ve 34. min. to byl opět ten samý muž, Roman Prášek, který nám udělal radost podruhé a zvýšil na 2:0. Do konce první půle ještě domácí zahrávali velmi spornou penaltu, po doteku paží Uhlířem sudí ukázal na puntík. Domácí Szakács však šanci zahodil, pokutový kop napálil pouze do břevna. Do kabin jsme tak šli spokojeni, ale rozhodně jsme nechtěli přestat v aktivitě. Trenér Doležal hráče o pauze upozorňoval, že vedení 2:0 dokáže být poměrně zrádné.

Ve druhé půli hosté hrozili a hrozili… My sice také, ale své šance jsme bohužel zahazovali (Vrdský, Prášek). V 67. min. přišlo přesně to, z čeho jsme měli obavy… Domácí kapitán Kříž snížil na 1:2. Na domácích už byl vidět velký úbytek sil, ale bojovnost se jim odepřít určitě nedala. Naštěstí v 92. min. za to vzal Vrdský a definitivně zpečetil naši výhru. Při zakončení mu sice uštědřil zákeřnou ránu do obličeje Sixta, náš středopolař se však po chvíli oklepal a vše dopadlo v pořádku.

Derby jsme tedy zvládli… Předvedli jsme dobrý, kombinační fotbal, který na oko diváka byl vcelku pohledný. Vyhráli jsme tak 3:1, na úvod ročníku důležité! Děkujeme všem, co s námi k prvnímu zápasu vyjeli a podpořili nás. Vaši podporu cítíme, a vděčíme Vám za ni! Přijďte nás tedy podpořit i v sobotu 7. září v 17:00, kdy na domácím stadionu přivítáme rezervu Vrdů. Očekáváme těžké utkání, ale společně ho zvládneme!

Autor článku: Matyáš Kotrba

Vytvořeno: 7.9.2019, 14:38