Středa, 3. července 2024, svátek slaví Radomír, Radomíra
Zapomněli jste heslo?
Štrampouch - AFK Bratčice

V prvním jarním kole IV. třídy skupiny A jsme zajížděli na Štrampouch. Ze hřiště domácího Ajaxu jsme si odvezli plný počet bodů za výhru 3:1. Utkání se hrálo za velmi špatného počasí a na ne příliš ideálním terénu pro pohledný fotbal. Utkání řídil sudí Semirád.

Zápas začal skvěle pro hosty. Už v 7. min. nasměroval Bratčice k vítězství Martin Kaňka, který proměnil samostatný únik po chytré kolmici za obranu domácích. Z vedení se hosté ovšem mohli radovat pouhých 7 minut, když ve 14. min. po nedůrazu v obraně hostů napřáhl ke střele domácí Szabó a srovnal na 1:1. Gólman Lukáš Volf si na míč sice sáhl, ale jeho cestě za vlastní záda už zabránit bohužel nedokázal.

Na další branku diváci čekali téměř 20 minut, ale gól stál opravdu za to. Robert Uhlíř centroval téměř od poloviny hřiště do pokutového území domácích a překvapil bývalého brankáře Bratčic Tyrkase, který obléká dres Ajaxu. Míč na těžkém terénu skočil na malém vápně a skončil až v síti domácích. Poločas byl tedy dohrán v těsném vedení hostů 1:2.

Ve druhé půli skoro nic zajímavého k vidění nebylo, tedy až na 2 události. V 76. min. přišel rozhodující moment utkání. Urválkův přímý volný kop ze strany si srazila obrana Štrampouchu do vlastní branky. Tento gól domácí definitivně zlomil a utkání bylo takřka rozhodnuto.

V 87. min. ovšem přišla špatná zpráva, po nenápadném souboji na polovině hřiště se zranil útočník hostů Martin Kaňka. Jak sám popisoval, nešťastně nechal nohu pod soupeřem a jen těžko se zvedal z trávníku. Nakonec byl odveden rovnou do šatny a vystřídán. Martin naštěstí nemá prasklý sval a připraven do zápasu by měl být za 3 týdny. Pro Bratčice je to sice ztráta, ale na druhou stranu to dopadlo ještě dobře.

Divákům děkujeme za podporu i v tomto počasí a těšíme se na Vás v neděli v 16:30, kdy doma přivítáme Spartak Žleby.

Autor článku: Matyáš Kotrba

Vytvořeno: 4.4.2018, 8:16

1:3 (1:2)
S. Bochníček J. Čapek O. Čapek T. Doležal M. Kaňka P. Malý P. Marousek J. Ronovský V. Ronovský R. Uhlíř M. Urválek L. Volf
Střídání: V. Kupera L. Milaberský
Střelci: 1x M. Kaňka  1x R. Uhlíř
Ostatní výsledky 13. kola
Poslední zápas
29. kolo - Muži Horní Bučice - AFK Bratčice 1:3 (0:1) (Ne) 16.6.2024 - 17:00 hod.