Středa, 3. července 2024, svátek slaví Radomír, Radomíra
Zapomněli jste heslo?
AFK Bratčice - Tupadly B

V dohrávce 15. kola přijeli do Bratčic na hřiště hráči Tupadel B, aby se ve sváteční slunečný den, avšak na těžkém terénu, utkali s domácím AFK. Na podzim si Bratčice z Tupadel přivezly bod, a tak i tentokrát byla chuť po bodech. Před tímto zápasem nebyl problém se sestavou a základní jedenáctka byla kompletní. Soupeř také neponechal nic náhodě a posílil se v hojném počtu hráči z A-týmu. Dal se tedy očekávat zajímavý zápas.

Před solidní diváckou návštěvou začalo utkání v 17 hodin z píšťalky pana rozhodčího Pařeza. Od začátku hosté působili živějším dojmem, ale byli to domácí, kteří měli první gólovou šanci. V 9. min. Ondřej Čapek vystřelil, brankáři Skokanovi však nepříliš razantní střela nadělala problémy. Odražená od země mu proklouzla rukavicemi a od břevna se vrátila zpět před branku, kde Kuba Havránek z dorážky přestřelil.

Vzápětí se řítil na domácího brankáře Trekoval, udělal mu kličku, čímž se dostal do úhlu, ze kterého šla jeho střela těsně vedle. Ve 23. min. měli šanci opět hosté, když hlavička Císaře těsně minula bránu. Krásný fotbalový moment si ve 26. min. připravil kapitán domácích Václav Říha, když se jeho střela za hranicí velkého vápna odrazila od břevna za brankovou čáru.

Poté se hra trochu uklidnila a hrálo se většinou mezi vápny obou mužstev. V 38. min. musel střídat Radek Prášek, kterého nahradil Aleš Kotrba. Do konce poločasu se již žádná šance neurodila, a tak první poločas skončil vedením Bratčic.

Na úvod druhého poločasu přišel pro domácí šok. V 47. min. se Kruml po sólu dostal do vápna, kde střelou k tyči srovnal skóre zápasu. Než se z toho domácí vzpamatovali, strhly Tupadly brankou Císaře z 50. min vedení na svou stranu. Po této těžké pětiminutovce se Bratčice těžko vzpamatovávaly a trvalo jim, než se zase dostaly do zápasu. Po posledních událostech trenér domácích Jaroslav Doležal provedl změny v sestavě a na hrot se vysunul Stanislav Balvín.

V 60. min. vystřídal Roberta Uhlíře Václav Ronovský. Tupadly pozorně bránily a nepouštěly Bratčice před svého gólmana. Naopak samy hrozily rychlými brejky, které však nedotáhly do konce nebo jejich střely šly mimo. O vzruch se postaral střídající hráč Tupadel Papoušek, jenž během pár minut předvedl dva nebezpečné skluzy, ale odměněn žlutou kartou byl pouze za jeden. V 80. min. se hosté dožadovali penalty za zákrok na Císaře, ale rozhodčí nechal hru dál pokračovat.

V 85. min. přišla největší šance na srovnání, když po centru Ondřeje Čapka hlavičkoval Stanislav Balvín na zadní tyči. Bohužel mu ale špatné načasování výskoku nedovolilo pořádně zamířit a střela šla těsně vedle brány hostů. Poté se ještě na hřiště dostal Vladimír Kupera, který vystřídal právě Stanislava Balvína. Další šance nepřišla, a tak se v derby radovali hosté z Tupadel.

V dalším kole zajíždí Traverza do Bílého Podolí, kde se v neděli utká s místním B-týmem. Na utkání, které začíná v 17:00 hodin, jsou zváni všichni příznivci.

Fotograf: Antonín Čapek

Autor článku: Václav Ronovský ml.

Vytvořeno: 9.5.2013, 20:54

1:2 (1:0)
S. Balvín J. Čapek O. Čapek L. Dvořák J. Havránek P. Marousek R. Prášek V. Říha V. Růžička R. Uhlíř J. Vaněk
Střídání: A. Kotrba V. Kupera V. Ronovský
Střelci: 1x V. Říha
Ostatní výsledky 15. kola
Poslední zápas
29. kolo - Muži Horní Bučice - AFK Bratčice 1:3 (0:1) (Ne) 16.6.2024 - 17:00 hod.