Sázava B - AFK Bratčice

V dalším mistrovském utkání jely Bratčice do daleké Sázavy, kde se utkaly s místní rezervou. Sázavské béčko zatím bezpečně vede III. třídu a netají se postupovými ambicemi. Na straně hostů chyběl ze základní sestavy oproti utkání s Ratajemi Radek Prášek a Petr Marousek. Naopak k dispozici byli Vladimír Kupera a Aleš Kotrba. Na podzim s tímto soupeřem Bratčice doma podlehly 0:4 a měly tedy co napravovat. Před zápasem bylo zřejmé, že pokud bude chtít AFK uspět, bude muset hrát na více jak 100% a důsledně plnit pokyny trenéra. Zápas začal v 16:45 hod. za rozhodovaní rozhočího Fencla.

Běžela 2. min. zápasu a byla tu první gólová šance Bratčic. Robert Uhlíř však nedokázal domacího golmana prostřelit. Naopak domací tu udělovali lekci z produktivity, a to když běžela 6. min. - rychle rozehraná standartní situace a nepokrytý hlavičkujicí hráč otevřel skóre na 1:0. V 10. min. již to bylo 2:0, kdy po rozehraní rohového kopu vstřelil hlavou gól opět volný domací útočník. Aby toho nebylo málo, v 15. min. střela z hranice velkého vápna zasáhla levou šibenici - 3:0.

Po příšerném začátku se Bratčice těžko vzpamatovávaly a domací je jasně přehrávali. Za tohoto stavu však náhle přišla druhá gólová šance hostů, když zcela sám nedokázal Kuba Havránek před domácím brankářem gólově svou šanci zakončit a jen trefil vybíhajícího gólmana. Za to přišel trest v podobě dalších třech branek a v poločase Traverza prohrávala 6:0.

Před začátkem druhého poločasu došlo ke střídání hostů, kdy Václava Ronovského nahradil Radek Novotný. Na začátku druhé půle nebezpečně z voleje pálil Lukáš Dvořák, ale brankář si s jeho střelou poradil. Druhý poločas už nebyl tak jednoznačný ve prospěch Sázavy jako ten první. Bratčice se snažily hrát a nejednou se i dostaly k bráně, ale zakončení ze vzdálenosti bližší jak 30m nebylo v jejich silách.

Domací, jisti svým náskokem, se již tak nehrnuli do koncovky a v klidu se snažili kombinovat, což se jim také dařilo.V 70. min dalekonosnou střelou k tyči završili sedmou branku. Po vystřídání Aleše Kotrby za Vladimíra Kuperu už se Bratčice snažily dohrát bez dalších inkasovaných gólů a ani domací své další šance nevyužíli. Utkaní tak skončilo zcela zaslouženým vítězstvím domácího celku 7:0. Snad se hráči Bratčic z tohoto debaklu vzpamatují a předvedou zcela jiný výkon proti Dynamu Horní Bučice, které v duležitém zápase hostí v dalším kole nejspíše na hřišti v Hostovlicích.

Na závěr by chtělo AFK Bratčice jménem hráčů a trenérů popřát Vše nejlepší k narození dcery Rozárky spoluhráči a vedoucímu kiosku Kubovi Ronovskému.

Fotograf: Antonín Čapek

Vytvořeno: 8.4.2013, 21:55