AFK Bratčice - Horní Bučice

Po dlouhých měsících se fotbalisté Bratčic představili na svém hřišti vlastním fanouškům a to v 17. kole, kdy ve velmi důležitém zápase hostili Dynamo Horní Bučice.Vzhledem k vývoji ve skupině by jakákoli ztráta bodu v tomto utkání zkomplikovala boj o záchránu AFK ve III. třídě. Na podzim se hráči Bratčic u tohoto soupeře nesešli, a utrpěli tak debakl 5:0. Před začátkem zápasu byla motivace jasná: získat 3 body a oplatit podzimní prohru.

Trenérovi domácích se tentokrát nesešly omluvenky a měl k dispozici téměř kompletní kádr. Naopak u soupeře došlo ke změnám, jelikož mu někteří hráči odešli na hostování a jiní se k utkání nedostavili. Výraznou komplikací v souboji o tři body byl pro obě mužstva stav hřiště, které bylo po deštích silně podmáčené a neumožňovalo hrát kombinační fotbal. Pokyny před utkaním byly tedy jasné – hrát důrazný fotbal, vzadu na jistotu a pokusit se využít standartních situací.

Utkáni tedy začal v 16:30 pan rozhodčí Semirád.V úvodu zápasu se nic zajímavého nedělo. Oběma mužstvům dělal problémy stav hrací plochy, a tak jakákoli akce na obou stranách končila buď špatnou přihrávkou, nebo zpracovaním. Byl to spíš boj o střed pole a vyčkávání na moment překvapení nebo nějakou chybu soupeře. Přišla 20. min. zápasu, Balvín rychle rozehrál standardní situaci nákopem za obranu na nabíhajícího Lukáše Dvořáka, který ze samostatného nájezdu otevřel skóre utkání.

Po vstřelené brance se opět hra uklidnila, hosté spoléhali na standardní situace a domací místo fotbalu zbytečně komentovali výroky rozhodčího, a jelikož žádná gólová šance do konce poločasu na žádné straně nepřišla, šli hráči Bratčic do kabin s náskokem 1:0.

Do druhé půle vstoupili domací beze změn v sestavě, s cílem přidat gólovou pojistku a dovést utkání do vítězného konce. V úvodu druhého poločasu to byl zase boj o střed pole s minimem šancí jak na straně domácích, tak na straně Bučic. V 55. min. dobře kopnutý míč z rohu s přehledem uklidil za záda hostujícího gólmana Standa Balvín, který tak opět poodskočil druhému Lukáši Dvořákovi v tabulce střelců. Po chvilce přišla šance hostů, kdy jejich hráč z hranice penalty z voleje vystřelil, naštěstí pro Bratčice, nad bránu. Toto byl nejspíš zlomový okamžik zápasu.

Rozhodnutí zápasu vzal na sebe druhý z domácích útočníků – Kuba Havránek, který se po chybách soupeře dokázal dvakrát gólově prosadit. Dát soupeři „bůra“ mohl Aleš Kotrba, ale svou velkou šanci tváří v tvář brankáři bohužel neproměnil, a tak skóre zápasu se již do konce nezměnilo. Po zápase trenér vyjádřil svou spokojenost s nasazením svých hráču a pochválil je za předvedený výkon. V dalším těžkém utkání se AFK Bratčice vydá do Paběnic, kde se v neděli utká s místní rezervou.

Fotograf: Antonín Čapek

Vytvořeno: 15.4.2013, 23:39