Paběnice B - AFK Bratčice

Za krásného slunečného počasí se fotbalisté AFK Bratčic vydali do Paběnic, kde se utkali s tamní rezervou. Obě mužstva v tomto ročníku bojují o záchranu, a tak se tedy dal čekat zajímavý zápas. Na podzim spolu tyto dva celky remizovaly, a proto si Bratčice chtěly v nedělním utkání odvést minimálně bod, i když všichni věděli, že to bude nesmírně těžké. Oproti minulému zápasu došlo ke dvěma změnám v základní sestavě AFK, a to na postu brankaře, kde v bráně Honzu Vaňka nahradil David Míchal, a v záloze místo Roberta Uhlíře nastoupil Václav Žaloudek.

Utkání začlalo v 17:00 hod. písknutím do píštalky pana rozhodčího Jelínka. Od úvodních minut působili domací fotbalovějším dojmem, lépe si nahrávali a byli neustále v pohybu. Bratčice se soustředily na obranu, a protože se jim kombinace nedařila, snažily se dlouhými balóny hledat své útočníky. V 11. min. zahrával Standa Balvín trestný kop. Jeho střelu brankář vyrazil k Vlastovi Růžičkovi, z jehož nepovedené střely byla perfektní přihrávka na Lukáše Dvořáka, který vstřelil úvodní gól zápasu a v tabulce střelců se dotáhl na Standu. V 15. min. zahrávali volný kop i domácí a jejich hráč střelou na vzdálenější tyč srovnal skóre zápasu.

Běžela 22. min. a v hostujícím mužstvu došlo k prvnímu střídání, při čemž Standu Balvína kvůli pohmožděným zádům nahradil Aleš Kotrba. O minutu později vhazoval Ondra Čapek aut do pokutového území, míč se dostal k volnému Vlastovi Růžičkovi na vzdálenější tyči, kde z malého vápna prostřelil domacího brankáře a vsítil vedoucí branku Bratčic. Za zmínku stojí ještě střela Radka Práška z 30. min., která jen těsně minula domácí branku. Do konce poločasu již na obouch stranách šance nepřišla, a tak bylo o poločase vedení na straně hostů – 1:2.

Do druhé půle vstoupili lépe domácí, kteří nepustili Bratčice za půlku a čekalo se, jestli Paběnice z tlaku vytěží branku. Obrana hostů však působila kompaktně a domacím se nedařilo dostat do golové šance. Časté, někdy až zbytečné, fauly posilovaly tlak Paběnic a nabízely jim celou řadu standardních situací. V 55. min. došlo ke střídání, kdy Václava Žaloudka nahradil Robert Uhlíř. Domácí se neustále tlačili do vápna před gólmana Bratčic, ale do vyložené šance se nedostali. K poslednímu střídání v týmu hostů došlo v 77. min., kdy zraněného Roberta Uhlíře nahradil Vladimír Kupera.

S tím, jak postupoval čas, začali domácí vzadu hrát na riziko a je jen škoda, že hosté některý z brejků nevyužli ke vstřelení pojistky. Největší dusno bylo před bratčickou brankou v 88. min., kdy se domácí hráč po samostatné akci dostal ke střele, jež naštestí pro Traverzu skončila těsně nad. Jelikož si již domácí další šanci nevytvořili, skončil zápas velice duležitým vítězstvím Bratčic 1:2, za což měl také velikou zásluhu brankář David, který včasným vyběhnutím zachránil nejeden gól.

I když Bratčice nebyly lepším týmem, díky své bojovnosti a odhodlání si mohly zakřičet vítězný pokřik "TRAVERZA BRATČIČE". AFK Bratčice děkuje fanouškům a fanynkám za podporu a zve je k dalšímu utkáni, kdy se v derby střetne s týmem SOKOL POTĚHY.

Fotograf: Antonín Čapek

Vytvořeno: 22.4.2013, 20:27