Středa, 3. července 2024, svátek slaví Radomír, Radomíra
Zapomněli jste heslo?
AFK Bratčice - Potěhy

V 19. kole se AFK Bratčice utkaly v prvním jarním derby se Sokolem Potěhy. Oběma mužstvům se v této sezoně nedaří tak, jak by si představovaly. Potěhy měly před tímto zápasem pouze teoretickou naději na záchranu, ale i tak nechtěly dát svou kůži lacino. Naopak domácí v posledních výkonech posílili své naděje na udržení se v této soutěži a v tomto utkání chtěli navázat na další tříbodový zisk. Oproti minulému zápasu došlo pouze ke změně na postu brankáře, kdy Davida Míchala nahradil Jan Vaněk.

Utkání začalo v 17 hodin hvizdem pana rozhodčího Šandy. Od úvodních minut se hrál vceku svižný důrazný fotbal, kdy obě mužstva pozorně bránila s cílem neudělat chybu. Na první gól nemuseli diváci dlouho čekat. V 7. min. se Radek Prášek uvolnil u postranní čáry a jeho centr našel volného Lukáše Dvořáka, který pohotově zakončil k tyči.

Z vedení se ovšem domácí neradovali dlouho. V 15. min. dlouhý nákop hráče Potěh, asi ze 40 metrů, skončil k překvapení všech za zády Honzy Vaňka. Po tomto gólu se domácí oklepali a začali soupeře přehrávat. Mezi 25. a 35. minutou přišla bratčická série střel na brankáře hostí, který si s nimi bravůrně poradíl, a co nechytil, skončilo na břevně jeho branky jako střela Ondřeje Čapka.

Další velkou šanci měl před koncem poločasu Kuba Havránek, jeho hlavička šla však těsně nad. Do konce poločasu zbývala jedna minuta, Ondřej Čapek vhazoval dlouhý aut, jenž prodlužoval Václav Říha na Kubu Havránka, který se tentokrát nemýlil a hlavou zavěsil. Rozhodčí ihned po rozehrání ukončil první poločas.

Do druhého poločasu nastoupili domáci beze změn v sestavě s cílem definitivně rozhodnou zápas. Ovšem byli to hráči Potěh, ktěří byli od úvodních minut aktivnější a vypracovali si uzemní převahu, do vyložených šancí se ovšem nedostávali. Domácím se nedařilo a především přihrávky jen těžko nacházely adresáta. V 65. min. měl na hřiště vnést oživení Aleš Kotrba, který vystřídal Václava Žaloudka. V této chvíli bylo na hřišti vidět spoustu osobních soubojů, ale chyběla na obou stranách fotbalovost a myšlenka, něčím soupeře překvapit.

Na hřiště se dostal i Vladimír Kupera, který vystřídal v 77. min. Kubu Havránka. Jediný náznak šance v druhé půli měl Lukáš Dvořák, ale jeho střela skončila mimo branku. Trest za výkon domácích ve druhém poločase přišel 5 min. před koncem zápasu, kdy se po soupeřově standardní situací ocitl před bratčickým gólmanem volný hráč a nebylo pro něj problém pohodlně zakončit. I když pomezní avizoval ofsajd, rozhodčí gól uznal.

Derby skončilo zaslouženou remízou 2:2. Ztracené domácí body se pokusí fotbalisté Traverzy získat v Suchdole, se kterým se utkají v dalším kole.

Fotograf: Antonín Čapek

Autor článku: Václav Ronovský ml.

Vytvořeno: 29.4.2013, 20:45

3:0 (:)
S. Balvín J. Čapek O. Čapek L. Dvořák J. Havránek P. Marousek R. Prášek V. Říha V. Růžička J. Vaněk V. Žaloudek
Střídání: A. Kotrba V. Kupera
Střelci: 1x L. Dvořák  1x J. Havránek
Ostatní výsledky 19. kola
Poslední zápas
29. kolo - Muži Horní Bučice - AFK Bratčice 1:3 (0:1) (Ne) 16.6.2024 - 17:00 hod.