Suchdol B - AFK Bratčice

Spousta omluvenek dorazilo trenéru Bratčic Jaroslavu Doležalovi před dalším mistrovským zápasem, který se hrál za krásného počasí v Suchdole. Suchdolské „Béčko“ je tvořeno převážně staršími, avšak zkušenými fotbalisty, kteří hráli v mnohem vyšších soutěžích než je III. třída. Na podzim AFK Bratčice porazily doma Suchdol a jakýkoliv bodový zisk na jejich půdě by měl cenu zlata.

Ze základní sestavy chyběl Radek Prášek, Petr Marousek a Stanislav Balvín, a jelikož bratčických fotbalistů přijelo jen jedenáct, každý měl své místo jisté bez možnosti střídání. Šanci předvést se trenérovi tedy dostali hráči, kteří pravidelně nehrájí nebo střídají. Bratčice si byly vědomy toho, že je soupeř fotbalovější, a tak jim nezbývalo, než vsadit na bojovnost, důraz v osobních soubojích a využívat rychlé protiútoky.

Utkání začalo v 17 hod. za hvizdu rozhodčího Jelínka. Od úvodních minut předváděli domácí své kvality, byli fotbalovější a postupnou kombinací se dostávali před branku hostů. Jejich střelecké pokusy však končily tesně vedle branky nebo je zneškodnila jednička v bráně Bratčic Jan Vaněk. V 19. min. přišel pro domácí šok. Ondřej Čapek ze standardní situace centroval míč na zadní tyč, který volný Kuba Havránek pohodlně uklidil do sítě domácích a k překvapení všech Bratčice rázem vedly 0:1.

Domácí se rychle oklepali a dále pokračovali v tlaku. Ve 30. min. trefili břevno a ve 35. min. s prázdné brány zachránil gól Kuba Havránek. Bratčice se také dostaly k několika protiútokům, ale Vašek Říha ani Vlastimil Ružička své šance gólově nezakončili. Poločas tedy skončil vítězstvím hostů.

Do druhé půle nastoupila mužstva beze změn v sestavě. Na začátku poločasu domácí opět tlačili, ale do žádné vyložené šance se nedostali. S postupem času hostům docházeli síly a soupeřovy akce byly stále nebezpečnější. Pronikali jak středem, tak po stranách, a obrana Bratčic se nezastavila. Při jednom z centru domácích se ve vzdušném souboji srazili hlavami Ondřej Čapek s útočníkem protihráče, který odešel ze souboje s roztrženým čelem. Ač teklo hodně krve, domácí bojovník se se zavázaným zraněním vrátil do hry.

Zaslouženého vyrouvnání se domácí dočkali v 65. min., kdy ranou k tyči prostřelil domácí hráč gólmana Bratčic. Po vyrovnání bylo na domácích znát, že jim jeden bod nestačí. Stále se tlačili do střel s cílem rozhodnout zápas. Hosté neudrželi v útoku téměř žádný balón, čemuž pomohlo i zranění obou útočníků (v průběhu zápasu se s bolavým tříslem vysunul Robert Uhlíř do útoku a za něj se stáhnul Lukáš Dvořák). Bratčice se tedy soustředili pouze na obranu. Bodové naděje AFK však skončily v 88. min., kdy se prosadil domací hráč střelou z malého vápna a strhl vítězství na svou stranu.

Již tuto středu čeká AFK Bratčice další zápas, kdy v dohrávce 15. kola přivítájí Tupadly B. Na toto derby jsou zváni všichni fanoušci a fanynky fotbalu.

Fotograf: Antonín Čapek

Vytvořeno: 6.5.2013, 21:38