Bílé Podolí B - AFK Bratčice

Ve 21. kole zajíždělo mužstvo Bratčic do Bílého Podolí, kde se utkalo s místní rezervou. Na podzim AFK s tímto soupeřem na domácím hřišti remizoval, a tak mužstvo Bratčic tajně doufalo alespoň v bod. Ze základní sestavy se trenéru omluvil Petr Marousek, Jan Vaněk a i někteří ostatní hráči. Aby Traverza měla někoho na střídání, byl povolán Kuba Ronovský.

Utkání začalo v 17 hod. a byli to domácí, kteří se od úvodních minut lépe pohybovali a dostávali se do šancí. Především hra obránců a záložníků, jež se postupnou kombinací dostávali před pokutové území soupeře, dělala obráncům hostí velké problémy. Naopak Bratčice se snažily hrát na brejky, ale jejich snažení končilo ofsajdem nebo špatnou finální přihrávkou.

Domácí svůj tlak gólově zúročili již ve 22. min., kdy se prosadil domácí útočník hlavou po centru z levé strany. Ve 25. min. však bylo vyrovnáno. Po přihrávce Václava Říhy skóroval střelou k tyči Václav Ronovský. Domácí se rychle oklepali a Bratčice mohly děkovat brankáři Davidu Míchalovi, který zázračně chytil několik gólových šancí, díky čemuž poločas skončil 1:1.

Nástup do druhého poločasu měly Bratčice opět hororový, během pěti minut dostaly 3 branky (třetí padla z pokutového kopu) a bylo po zápase. Tento zkrat se stejně jako doma s Tupadly opakoval a rozhodl o osudu utkání. Další pohroma přišla v 60. min, kdy se vážně zranil David Míchal a musela pro něj sanita.

Do branky tedy musel Stanislav Balvín a do hry Kuba Ronovský. V 75. min. přidali domácí další gól, a aby malérů hostů nebylo málo, zranil se Jan Čapek. Jelikož už neměli hosté nikoho na střídání, dohrávali v desíti. Paradoxně ve sníženém počtu se Bratčice dostaly ke dvěma gólovým akcím, které zakončoval kapitán týmu Václav Říha během dvou minut – 5:2. Domácí však drama nepřipustili a dvěmi brankami definitivně rozhodli v závěru utkání.

V dalším kole, které se odehraje na Bratčickém hřišti, se s domácím celkem utká horký postupový aspirant Sokol Kaňk. Na nedělní utkání, jež začíná v 17:00 hod., jsou zváni všichni příznivci fotbalu. Žáci zajíždí v 16. kole na derby do Tupadel, kde se v sobotu od 15:00 hod. střetnou s místními mladými fotbalisty.

P.S.: Všichni spoluhráči a vedení AFK Bratčic přejí brzké uzdravení brankáři Davidu Míchalovi.