AFK Bratčice - Kaňk

V dalším kole přivítali fotbalisté Bratčic na domácí půdě Sokol Kaňk. Hosté, vzhledem k postavení v tabulce, byli před tímto zápasem jasným favoritem, čemuž svědčil i fakt, že patří k horkým kandidátům na postup do okresního přeboru. Zato domácí bojují o udržení se v soutěži a po posledních výsledcích a výkonech nebylo bodování v tomto zápase příliš reálné. Na podzim Traverza na Kaňku vysoko prohrála 6:0, a tak jakýkoliv bodový zisk v tomto utkání by měl cenu zlata. Jak už to u Bratčického týmu bývá poslední dobou standardem, opět byl problém se sestavou a z důvodu zranění nemohl nastoupit Jan Čapek, Aleš Kotrba a k dispozici nebyl ani Standa Balvín nebo Robert Uhlíř.

Utkání bylo rozehráno za solidní divácké návštěvy v 17 hodin za dohledu pana rozhodčího Bíži. V úvodních minutách se zápas odehrával především ve středu pole a ani jedno mužstvo si nevypracovalo gólovou šanci. Důvodem byly také nepřesnosti v přihrávkách obou týmů, za což z části mohl „zavlažený“ terén. Postupem času to byl ale Kaňk, kdo převzal aktivitu a v 15. min. měli hosté první příležitost. Ve třech hráčích se řítili na brankáře Honzu Vaňka. Útočník však situaci špatně vyhodnotil a poměrně z úhlu střelou na vzdálenější tyč minul bránu. Domácí záhy odpověděli vydařenou přízemní střelou Kuby Havránka z přímého kopu, kterou brankář hostů vyrazil. Hráči Kaňku přeci jen v 33. min. gólově vyjádřili svou převahu a po rychlém protiútoku se míč dostal k Horkému, jenž prostřelil brankáře Bratčic.

Domácí si žádnou gólovou šanci nevypracovali, jelikož vetšina jejich útoků končila bez střely před pokutovým uzemím soupeře. Již v průběhu prvního poločasu docházelo ke slovním konfrontacím mezi hráči, rozhodčím i diváky a místy se až zbytečně diskutovalo. Do konce poločasu již nepřišly žádné vážné šance ani na jedné straně, a tak domácí odcházeli do kabin s jednogólovou ztrátou na soupeře.

Do druhého poločasu nastupoval AFK bez střídání, s cílem nedostat na úvod gól, což bylo v posledních utkáních Bratčické prokletí. To se jim také povedlo a nepustili Kaňk do žádné šance a naopak vyrovnali hru v poli. Rozhodnout zápas mohl hostující hráč v 65. min., kdy nikým neobsazen hlavičkoval z malého vápna. Jeho rána rozvlnila síť a fanoušci Kaňku se už radovali z gólu, avšak střela bránu minula těsně nad. V Bratčickém kádru pak došlo k nucenému střídání, kdy zraněného Vlastu Růžičku, který v souboji špatně dopadl a odváděn byl za pomoci dvou spoluhráčů, nahradil Kuba Ronovský.

Neustálé zvyšování napětí vyvrcholilo v 75. min., kdy Lukáš Dvořák neudržel nervy na uzdě a po faulu na něj si to šel s faulujícím hráčem osobně vyříkat. Po vzájemném boxerském vystoupení tak stejně jako soupeř viděl červenou kartu. Emoce opadly a Bratčice musely opět vynuceně střídat. Za Petra Marouska nastoupil žolik Radek Novotný. Tento hráč táké rozhodl o vyrovnání, když se v 82. min. nejlépe zorientoval v pokutovém území hostů a nekompromisní střelou pod břevno zavěsil. Přes závěrečný tlak Kaňku již další gól nepadl, a tak si oba týmy do tabulky připsaly po bodu. Jakou bude mít pro oba týmy cenu, ukážou až další zápasy.

O další překvapení se AFK Bratčice budou pokoušet v neděli od 17:00 hod. na hřišti dalšího aspiranta na postup – týmu Chotusic. Na utkání jsou zváni všichni příznivci Bratčické kopané.

Fotograf: Antonín Čapek

Vytvořeno: 20.5.2013, 21:30