Chotusice - AFK Bratčice

Ve 23. kole se Bratčice vydaly k horkému aspirantu na postup – týmu Chotusic. Na podzim s tímto soupeřem Traverza smolně prohrála 1:2, když obdržela branku těsně před koncem zápasu. Do Chotusic se ale tým AFK, vzhledem k postavení v tabulce a nepříznivému počtu hráčů, vydal s tím, že v tomto duelu nemá co ztranit a může jen překvapit. Hlavní problém byl s brankářem, který nebyl k dispozici – Honza Vaněk z důvodu pracovního a David Míchal kvůli zranění. Nakonec padla volba na nejvíce zraněného hráče, který by byl schopný stoupnout si v rukavicích na brankovou čáru, Petra Marouska, a jak se později ukázalo, tento tah vyšel trenéru na jedničku.

Začátek utkání odpískal v 17 hodin pan rozhodčí Procházka. Jelikož Bratčice čekaly na příjezd Vlasty Růžičky, začaly hrát v desíti. Úvod zápasu začal obrovským náporem domacích, kteří si vypracovali sérii rohů a standardních situací, avšak bez gólového zakončení. V 6. min. nastaoupil i jedenáctý hráč hostů, a tak byly týmy konečně početně vyrovnané. V té samé minutě také domácí zahrozili nastřeleným břevnem po rozehrané standardní situaci. Chotusice měly balón více na svých kopačkách, ale jejich tlak nebyl takový jako v úvodu utkání. Ve 32. min. však měly gólovou šanci, se kterou si brankář Petr Marousek poradil a bravůrním skokem vytáhl míč na roh.

Naopak 34. min. přinesla šanci Bratčicím, když po zahrané standardní situaci Radkem Práškem propadl míč domácí obranou, ale ani zcela nehlídaný Kuba Havránek, ani Robert Uhlíř nedokázali míč zasáhnout. Do další šance hostů se dostal Václav Říha, ale místo přihrávky volil střelu, která neměla razanci ani správný směr. Už se zdálo, že Bratčice udrží v poločase bezgólovou remízu, když v tom přišlo rychlé rozehrání autu na domácího útočníka Goliáše, ten se prosmýkl nezformovanou obranou Bratčic a prostřelil vyběhnutého brankáře. Poté jíž rozhodčí odpískal poločas.

Do druhé půle hosté nastupovali s cílem pozorně bránit a pokusit se využít šanci, která by se mohla vyskytnout. Domácí vystřídali a na hrišti se objevil Čmakal, který hned od úvodu rozhýbal hru domácích. Po pár minutách měli domácí obrovskou šanci, kdy po závaru před brankou Bratčic, nebyli schopni dopravit míč do sítě, i když poskakoval v malém vápně. Do poslední střely do odkryté brány se obětavě vložil Kuba Havránek a Chotusice rozehrávaly opět pouze roh.

Domácí stále pokračovali v aktivní hře a čekalo se, jestli vstřelí druhou branku, která by patrně rozhodla zápas. Hosté se hodně zlobili na pomezního rozhodčího, který jim v 60. min. odmával velmi sporný ofsaid, po kterém akce Vlasty Růžičky skončila gólem. V 65. min. se řítili na jednoho obránce Chotusic dva Václavové, ale špatné zpracování přihrávky zkazilo celou šanci. V 75. min. došlo ke střídání a zraněného Václava Žaloudka nahradil trenéruv žolik Radek Novotný. Střídání se ukázalo být efektivní a již po třech minutách na hřišti ukázal Radek svou sílu ve střelbě na bránu. Pohotvým zakončením obstřelil brankáře, a zmrazil tak v 78. min. celý tým Chotusic.

Domácí pak vrhli své síly do útočení s cílem strhnout vedení opět na svou stranu, ale Bratčice jim na hranici sebeobětování skórovat nedovolily a dlouhými odkopy zvyšovaly nervozitu soupeře. Se závěrečným hvizdem si však pořádně oddechly. Poděkování za výkon patří všem hráčum a předeším Petru Marouskovi za jeho výkon v bráně, kde si počínal jako zkušený mazák a svými zákroky pomohl týmu odvést cenný bod.

V dalším důležitém zápase se AFK Bratčice střetnou s Viktorií Sedlec B. Na nedělní utkání, ve kterém se od 17:00 hod. budou domácí rvát o udržení se ve III. třídě, jsou zváni všichni fanoušci fotbalu.

Fotograf: Antonín Čapek

Vytvořeno: 27.5.2013, 22:04