Kluky - AFK Bratčice

Poslední tři utkání čekala tým Bratčic před koncem soutěže a pro záchranu, bez ohledu na ostatní výsledky, musí získat 6 bodů. První z těchto utkání se hrálo na Klukách, kam se AFK vydalo k zápasu 25. kola. Na podzim Bratčice s tímto soupeřem vyhrály na „domácím hřišti“ v Hostovlicích 2:0, a tak byla naděje na podobný výsledek. Do brány musel opět Petr Marousek, ale pozitivní zprávou byl příchod Standy Balvína, který se vrátil na post stopera a Kuba Havránek tak mohl do útoku.

V 17 hodin tedy začalo utkání za rozhodování pana rozhodčího Kracíka. V prvních 15ti minutách se obě mužstva oťukávala, hrálo se především ve středu pole bez velké šance na obou stranách, když už se některé mužstvo dostalo ke střele, míč skončil vysoko nad brankou nebo mimo. První velká šance přišla v 18. min., kdy balón propadl hostujícím pokutovým územím a Robert Uhlíř na poslední chvíli míč vykopl z prázdné brány.

Ve 20. min. hrubě chyboval Ondřej Čapek a nabídl tak míč domácím, čehož využil záložník Brothánek a střelou podle brankáře vsítil gól. Do konce poločasu se hra opět přelévala jen od vápna k vápnu bez vážnější šance na obouch stranách. Ve hře byly týmy poměrně vyrovnané, ale Bratčicím chyběl nějaký ten překvapivý moment, kterým by přelstily obranu Kluků. Poločas tedy skončil vedením domácích 1:0.

Do druhé půle došlo u AFK ke změně, kdy Václava Žaloudka nahradil v útoku Václav Ronovský a Standa Balvín si prohodil místo s Kubou Havránkem. Ve 47. min. mohlo být vyrovnáno, ale hlavička Balvína bohužel skončila na tyčce. Od začátku druhé půle pusobili hosté aktivnějším dojmem a především ve středu pole soupeře přehrávali. Domácí se soustředili na obranu a na rychlé protiútoky, které s postupem času do otevřené obrany Bratčic přibývaly. Obrovské šance, kdy šli i několikrát v přečíslení, však domácí zahazovali střelami mimo nebo se dostávali do postavení mimo hru.

V 65. min. nebezpečně vystřelil Balvín, ale jeho střelu brankář vyrazil na roh. V 77. min. nahradil Roberta Uhlíře na pravém kraji zálohy Kuba Ronovský a útok podpořil vysunutím Kuba Havránek. Bratčice potřebovaly vyhrát, a tak se často tlačily do pokutového území soupeře. Finální přihrávka či prudká střela mezi tři tyče soupeřovy brány však chyběla. Poslední obrovskou šanci na získání alespoň jednoho bodu měl na kopačce v 90. min. Balvín, který se v pokutovém území uvolnil, ale jeho střelu pod břevno skvěle vyrazil domácí brankář.

V tomto utkání, ač soupeř nebyl o moc lepším týmem, nebyli hráči AFK schopni vstřelit jediný gól, a tak utkání skončilo smolně pro hosty 1:0.

Další utkání čeká Traverzu již zítra (v úterý), kdy se dohrává odložený zápas s Viktorií Sedlec B od 18:00 hod. na domácím hřišti v Bratčicích. Pro udržení se ve III. třídě je nutné tento souboj vyhrát, a proto prosíme o podporu fanoušky AFK, aby dorazily a podpořily domácí fotbalisty v tomto důležitém zápase. DĚKUJEME.

Fotograf: Antonín Čapek

Vytvořeno: 10.6.2013, 20:07