AFK Bratčice - Hlízov

V sobotu 15. června se odehrál poslední zápas žáků. Ještě před začátkem utkání byli domácí odměněni památečními cenami, jelikož hráli poslední ročník. Většina z nich totiž končí a posouvá se do dorostu. Nebude tak dostatek mládeže pro udržení této věkové kategorie v Bratčicích. Žáci i přes aktivní vstup do zápasu prohráli 2:4.

V posledním kole přivítaly Bratčice tým Hlízova, který si ve čtvrtek v Paběnicích zajistil svým vítězstvím účast v dalším ročníku této soutěže. Naopak domácí k definitivní záchraně potřebovali vyhrát nebo doufat ve vítězství Sázavy v Horních Bučicích. Za krásného počasí a pěkné divácké kulisy začlo v 17 hodin utkání, jež bylo pro Traverzu existenčně důležité.

Od prvních minut byli domácí aktivnějším týmem a zatlačili soupeře na jeho polovinu. První gól na sebe nenechal dlouho čekat. Již v 5. min. se uvolnil Václav Řiha a střelou pod břevno nedal brankáři šanci. Ve 13. min. to bylo ještě veselejší, když dlouhý aut Ondřeje Čapka našel volného Kubu Havránka na zadní tyči, který zvýšil naději na udržení se v soutěži. Běžela 16. min. a situace jako přes kopírák opět gólově zakončena Kubou Havránkem. Ve 20. min. mohl Kuba dokončit hattrick, ale ve skluzu z malého vápna nedokázal usměrnit míč do sítě.

Co se nepovedlo jemu, to se povedlo ve 30. min. Vlastimilu Růžičkovi, který sledoval míč po výkopu brankáře domácích a hlavou přehodil soupeřova gólmana, čímž upravil skóre na 4:0. Poté vystřídal Standu Balvína Aleš Kotrba. Hosté také střídali a místa si vyměnili gólmani. Domácí polevili v koncentraci a Hlízov toho využil. Nejprve prostřelil Honzu Vaňka ve 33. min. Špitálník, jenž dostal dlouhý balón za obranu. O chvilku později, ve 38. min., Šaryský zdramatizoval zápas a poločas tedy skončil vítězstvím domacích 4:2.

Do druhé půle nastupovali domácí s cílem navázat na úvodních 15 min. prvního poločasu. Pomoct tomu měl i Lukáš Dvřák, který nahradil Roberta Uhlíře na pravé straně zálohy. Hra vypadala ovšem poněkud jinak, než si Bratčice představovaly. V 53. min. přidal Špitálník další gól, čímž snížil náskok domácích na rozdíl jedinné branky. Hráči AFK trochu znervozněli, především na jejich straně bylo hodně pokažených přihrávek.

V 80. min. došlo k poslednímu střídání ze strany domácích a na hřiště přišel Václa Ronovský, který se po svém příchodu dostal do dvou šancí, ale ani jednu nedokázal proměnit. Za to mohli domácí pykat. Tečovanou střelu Špitálníka v 87. min. s velkou námahou vyrazil Honza Vaněk a v 89. min. překopl bratčickou branku hostující hráč střelou z voleje. V 90. min. si domácí oddychli, když po právé straně utekl Petr Marousek a prostřeli brankáře hostí. Tím Traverze definitivně zajistil setrvání ve III. třídě minimálně po celou příští sezónu.

Na závěr patří poděkování především trenéru, hráčům, vedení AFK a v neposlední řadě také fanouškům za skvělé povzbuzování během celé sezóny a společně se těšíme na novou sezónu 2013/2014, opět ve III. třídě.

P.S.: Sledujte i nadále tento web, kde se dovíte aktuální informace před nadcházející sezónou jako jsou příchody, odchody hráčů, tréninky či přátelské zápasy.

Fotograf: Antonín Čapek

Vytvořeno: 17.6.2013, 20:08