AFK Bratčice - Rataje

V neděli 26.8. bylo v Bratčicích na hřišti odehráno přípravné utkání domácích žáků se Štrampouchem a také první soutěžní zápas mužů.

Domácí tým žáků po prvním poločase prohrával 1:2, avšak po přestávce si bratčičtí vypracovali nejednu šanci, což se projevilo i na konečném výsledku zápasu, ve kterém nakonec domácí udolali Štrampouch 3:2.

Po žácích na hřiště nastoupilo mužstvo dospělých k prvnímu zápasu III. třídy podzimní části sezóny proti mužům z Ratají nad Sázavou. Jelikož přípravné zápasy nevyšly celku AFK Bratčice tak, jak by si představoval, bylo první kolo III. třídy plné očekávání, jak dobře je tým připraven. Hned po prvních minutách bylo zřejmé, že v tvrdých soubojích a agresivitě mají Bratčice jasně navrch, což dosvědčilo i pár prvních pohmožděnin.

Když se hráči trochu uklidnili, převažovala hra hostů. Tento stav trval však jen do prvního gólu zápasu, který nekompromisně hlavou vsítil Standa Balvín zvaný Mamba. Gólu předcházel vynikající centr z přímého kopu od Radka Práška.

Po poločase musel odstoupit předstoper Jan Čapek, který ještě po zranění kotníku nebyl zcela fit. Na jeho místo nastoupil zkušený obránce Vladislav Kupera. Celý druhý poločas byly síly poměrně vyrovnané. Diváci mohli vidět šance na obou stranách a také značné množství zahozených šancí jak hostů, tak zejména domácích. Zhruba 10 minut před koncem utkání si Bratčice vytvořily tři po sobě následující stoprocentní šance. Robert Uhlíř přihrál volnému Václavu Řihovi na přední tyč na malé vápno, ten však svou střelu neumístil dostatečně dobře a brankář hostů ji stačil vyrazit. Opět ale jen před bránu, kam nabíhal Radek Prášek. Ten byl však šancí překvapen a trefil jen rychle na nohou stojícího brankáře, který střelu opět vyrazil. V tu chvíli, ke štěstí Bratčic, se odražený míč dostal na zadní tyč, kde číhal Aleš Šulc, jenž svou střelou bránu netrefil a bohužel si způsobil zranění levého kolena, ve kterém se otočil. Po této situaci musel být ze hřiště odnesen na nosítkách. Na jeho místo nastoupil na posledních pár minut Václav Ronovský.

Po odpískání konce byli bratčičtí rádi, že zápas skončil výhrou, jelikož ke konci ještě Rataje nastřelily břevno.

Autor článku: Ondřej Čapek

Vytvořeno: 26.8.2012, 21:00