Žleby - AFK Bratčice

Pro první mistrovský zápas nám byl vylosován tým Žlebů, který v minulé sezóně spadl z okresního přeboru. Na úvod nás tedy nečekalo nic jednoduchého, zvlášť po posledním přátelském zápase panovaly určité rozpaky z našeho výkonu. Krátce před utkáním se začaly trenérovi hromadit omluvenky, a tak se do Žlebů vydalo 11 statečných fotbalistů AFK. Trenéru se tedy zhroutila představa o poskládané jedenáctce a musel improvizovat. Jak se později ukázalo, zvolená taktika mu vyšla na výbornou.

Utkání začalo v 17 hod. za rozhodování pana rozhodčího Mottajčeka. Od prvních minut se hrál důrazný fotbal, kdy domácí měli přeci jen více ze hry a snažili se postupnou kombinací dostat před naši branku. V 6. min. se však osmělili hosté a Kuba Havránek vyzkoušel domácího gólmana, který jeho střelu vyrazil. Poté domáci přidali a jejich výsledkem byla nebezpečná střela Linharta, která se odrazila od břevna naší branky. Běžela 14. min. a hosté se radovali, ale gól jim pro údajný ofsajd nebyl uznán.

Vše si hráči AFK vynahradili ve 23. min., kdy po samostatné akci Kuby Havránka a jeho tečované střele skončil míč za zády domácího gólmana - 0:1. Žleby se snažily rychle odpovědět, ale střela Hronka skončila nad naší brankou. Ve 32. min. přišel pro domácí další šok. Na vlastní půli získaly Bratčice po špatné přihrávce míč a založily protiútok. Kuba Havránek zatáhl míč po pravé straně a přesným centrem našel úplně volného Ondru Čapka, jenž poslal s přehledem míč podél brankáře do sítě - 0:2. Domácí se snažili do poločasu snížit, ale jejich střelecké pokusy končily mimo branku Traverzy nebo si s nimi poradil náš brankář.

Do druhého poločasu jsme nastupovali beze změny v sestavě, zato v domácím dresu nastoupil Kordík. Žleby nás od začátku zatlačily na naši polovinu a vyústěním jejich tlaku byl v 55. min. pokutový kop. Tento moment asi rozhodl o utkání, kdy penaltu Kordíka vyrazil Honza Vaněk. V 65. min. došlo u hráčů AFK ke střídání a Václava Ronovského vystřídal Milan Urválek. Na post stopera se musel přesunout Kuba Havránek.

V 73. min. bylo u hostů ještě veseleji. Vlasta Růžička se uvolnil na levé straně a jeho centr usměrnil rybičkou do sítě Kuba Ronovský - 0:3. V 78. min. se o vzruch postaral rozhodčí, který si již celou druhou půli nebyl v řízení zápasu moc jistý. Domací hráč postupoval sám na brankáře, ale byl lehce přidržen, což neustál, a o pár metrů dál se skácel k zemi. Rozhodčí zapískal faul, ale v zápětí se míč odrazil k volnému Buchlovi, který pohodlně zavěsil, jelikož hráči AFK přestali hrát. Rozhodčí pak ukázal na středový kruh. Ihned se k němu hosté seběhli a žádali vysvětlení, jak je možné, aby byl gól uznán, když byl vstřelen v přerušení. Rozhodčí pak nevěděl, jestli gól uznat nebo vyloučit našeho hráče, ale po chvilce dohadů uznal branku - 1:3.

Hosté všal odpověděli velmi rychle. V 84. min. se po brejku dostal míč k Milanu Urválkovi, který se při návratu do našeho dresu hned v prvním zápase gólově prosadil 1:4. Domácí se zmohli ještě na jednu odpověd, když v 88. min. prostřelil našeho brankáře Arient - 2:4. Po odehraných 90. minutách jsme si ze Žlebů překvapivě odvezli všechny body.

Za předvedený výkon a bojovnost od trenéra sklidili hráči pochvalu a mohli si poprvé v této sezóně zakřičet vítězný pokřik „Traverza Bratčice“. Poděkování patří také fanouškům, kteří podpořili náš tým v hojném počtu. Zároveň Vás zveme na další utkáni, jež odehrajeme na domácím hřišti v sobotu od 17 hod. proti mužstvu Křesetic, které v minulé sezoně hrálo okresní přebor.

Očima trenéra J. Doležal

Trenére, prozradíš nám hned na začátek, jaké máš s týmem ambice před začátkem sezony a jaká je tvá motivace?

"Určitě každý trenér má s týmem, který trénuje, vysoké ambice. Jenže musí žít v realitě a přizpůsobit cíle síle mužstva, kterou disponuje. Rád bych se vyhnul bojům o záchranu a v tabulce byl hodně vysoko."

Jak probíhala příprava týmu před startem nové sezony a jsi s ní spokojen?

"O přípravě na sezónu, ať se jedná o letní či zimní, mám úplně jiné představy než někteří hráči. Rád bych, aby chodilo co nejvíce hráčů, jenže jak je donutit... Přijít na trénink 1x v týdnu by snad neměl být problém (beru omluvu, že je hráč v zaměstnání), jenže to si hráči musí uvědomit sami."

K jakým změnám došlo v kádru před novou sezónou?

"Před každou novou sezónou bývají změny v kádru, letos tomu nebylo jinak. Po sezóně ohlásil přerušení kariéry Radek Prášek, z mužstva odešel Stanislav Balvín. Nastala jednání ohledně doplnění mužstva a jsem rád, že se nám z hostování vrátil Milan Urválek. Velmi složitá jednání byla vedena s vedením mužstva G. Jeníkova, kde jsem měl zájem o Josefa Fendrycha. Nakonec vše dobře dopadlo a Josef je u nás na hostování. Dále se do mužstva vrátil Aleš Šulc, který se vrací po zranění a je podepsán na roční hostování z Vlkanče. Kádr AFK dále doplnil Martin Kaňka, který se vrátil z dorostu z Tupadel. Do budoucna počítám i s brankářem Lukášem Volfem, který je uvolněn na střídavý start do dorostu Tupadel. Vyřešen byl i post druhého brankáře, kdy na přestup přišel David Míchal. Dalším hráčem je Martin Špác, který přišel na roční hostování z Prahy Podolí. Z hostování z Horek se vrátil ještě David Vondráček. Navíc se nám povedlo udržet Jakuba Havránka, který je u nás na ročním hostování ze Štrampouchu."