AFK Bratčice - Křesetice

V posledním odehraném zápase se domácí AFK utkalo s Křeseticemi, které v minulé sezóně hrály okresní přebor. Trenér měl k dispozici všechny hráče základní jedenáctky a nebyly tak problémy se sestavou. Nominovaní hráči měli navázat na minulý zápas a předvést podobný výkon, kterým se nám podařilo vyhrát ve Žlebech.

Utkání začalo za hojné divácké účasti v 17 hod. za rozhodování rozhodčího Onderky. Od začátku to byli hosté, kteří působili fotbalovějším dojmem a domácí se nemohli dostat do tempa. V 5. min. však poprvé zahrozili domácí a Aleš Šulc střelou z úhlu do břevna vyděsil hostujícího brankáře. Ve 13. min si vše vynahradil, kdy se po dlouhém pasu dostal k míči, který propadl obranou soupeře i brankářem a pohodlně zavěsil do prázdné brány.

Po tomto gólu se hra odehrávala především ve středu pole bez vážnější šance na obouch stranách. Ve 25. min. se ke střele dostal Josef Fendrych, ale brankář jeho pokus vyrazil. Poté jako by se fotbal vytratil a domácí spíše komentovali výroky rozhodčího a nesoustředili se na hru. Ve 44. min. se po faulu na Aleše Šulce kopala penalta, kterou však Milan Urválek neproměnil.

Do druhého poločasu došlo v domácím dresu ke střídání, kdy Lukáše Dvořáka nahradil Robert Uhlíř. Začátek druhé půle patřil hostům, kteří ve 47. min. měli gólovou šanci, ale gólman Honza Vaněk střelu vyrazil. Hosté pokračovali v tlaku a v 53. min. se dožadovali pokutového kopu po faulu na jejich hráče. Tuto situaci však rozhodčí nevyhodnotil jako penaltovou. V 65. min. se do gólové šance dostal Fendrych, ale jeho hlavička po vhozeném autu mířila jen do tyče. Hosté dále pokračovali v tlaku a dostávali se často ke střelám nebo ke standardním situacím a jen jejich neschopnost pořádně zakončit nás chránila od vyrovnání.

Domácí se nepoučili z prvního poločasu a nadále komentovali výroky rozhodčího místo toho, aby hráli fotbal. V 78. min. nahradil Kubu Havránka v útoku Václav Ronovský. V 83. min. se k volnému přímému kopu postavil Aleš Šulc a jeho střela lízla břevno křesetické brány. V 88. min. se hosté dostali do vyložené šance po našem špatném výkopu. Hostující utočník tváří v tvář dobře vyběhnutého Honzu Vaňka nedokázal prostřelit. V 90. min. vystřídal Aleše Šulce David Ondráček. Do další šance se hosté nedostali, a tak domácí udrželi hubené vítězství.

Po zápase panovalo zklamání z předvedeného výkonu. Jedinou výjimkou byl náš gólman, který zaslouží pochvalu. Trenér byl nespokojen s disciplínou hráčů, kdy se místo hře věnovali diskuzím s rozhodčím. I přes tento nepovedený zápas zůstaly tři body doma. V dalším kole zajíždíme k derby do Tupadel, kde se utkáme v sobotu od 17 hod. s místní rezervou. Na utkáni zveme všechny příznivce AFK.

Očima trenéra J. Doležal

"Pochvalu za utkání s mužstvem Křesetic si hráči AFK zaslouží jen ve dvouch případech:
1. zisk 3 bodů
2. sestava podobající se té ideální, kterou jsem si představoval před sezónou.

Čekal jsem, že to bude těžké utkání, protože hráči Křesetic mají svoji kvalitu a průběh utkání tomu nasvědčoval. Kombinační hra a držení míče byla na vyšší úrovni hostujícího týmu a jedině jejich selhání v koncovce nám přineslo 3 body, kdy nám stačilo dát jeden gól, o který se postaral Šulc A., jenž se vrátil do sestavy po roční pauze zaviněné zraněním. Těsně před koncem prvního poločasu jsme měli výhodu zahrávání pokutového kopu, jenže exekutor kopu Urválek M. zklamal a pojistku v podobě druhého gólu nepřidal. Musím uznat, že naše hra nebyla kvalitní - kombinace, přihrávky, ale i bojovnost byly pro mě zklamáním. Ještě větším zklamáním pro mě jsou neustálé diskuze a komentování všeho možného některými hráči. Toto vše se potom odráží na jejich výkonech."