AFK Bratčice - Bílé Podolí B

V dalším kole nastoupilo AFK doma, kde přivítalo tým Bílého Podolí B. Oproti minulému zápasu bylo opět vzhledem k okolnostem několik změn v sestavě. Hlavní však byla v bráně, kde Honzu Vaňka nahradil Tomáš Trekoval, kterého se nám podařilo získat v předchozím týdnu na roční hostování ze Žlebů.

Na zápas byl delegován rozhodčí z kolínského okresu, který také v 17 hod. utkání zahájil. Od začátku se hra odehrávala mezi vápny obou celků, kdy se ani jedno mužstvo nedostalo do vyložené šance. Domácí místo kombinace nakopávali dlouhé balóny na své útočníky, avšak ti se nemohli prosadit přes dobře organizovanou obranu hostů. Hráči Podolí spoléhali na rychlý přechod do útoku a standartní situace, které měli velmi nebezpečné.

Během 15. a 18. min. přišly do pokutového uzemí hostů dva centry, ale žádný hráč domácích se k zakončení nedostal. Ve 21. min. přišel pas za obranu a Aleš Šulc zkušeně a s přehledem prostřelil brankáře. Běžela 33. min. a zvýšit vedení mohl Josef Fendrych, ale jeho střela skončila na soupeřově břevně. Zdálo se, že domácí udrží poločasové vedení, ale přišla přihrávka na volného útočníka hostů, který se parádně trefil a srovnal skóre zápasu.

Do druhého poločasu nastoupili domácí beze změn v sestavě. Od začátku se snažili soupeře zatlačit, ale chyběl moment překvapení nebo rychlá kombinace. Jak je to jednoduché, ukázali hosté v 60. min.,kdy přišel centr a hostujicí hráč jej střelou využil ke stržení vedení na svou stranu. Domácí se snažili aspoň srovnat, ale byli to jen nakopávané míče, jež nemohly soupeře překvapit, a tak si ani žádnou šanci nepřipravili. Hosté se spoléhali na brejky a jen jejich neschopnost si přesně přihrát ve finální fázi držela šanci domácích na vyrovnání.

V 75. min. vyštřídal Vladimír Kupera a nahradil ho Robert Uhlíř. Blížil se konec zápasu a opět začla diskuze s rozhodčím, ve které vynikal Milan Urválek. V závěru se již žádná šance neurodila, a tak si hosté zaslouženě odvezli tři body. Po odpískání konce si Urválek neodpustil několil poznámek k rozhodčímu, který mu ukázal červenou kartu.

Na základě této události byl Milan Urválek vyřazen z kádru AFK. Za předvedené výkony, především v minulých letech, mu děkujeme. Hráči, kteří jsou na hřišti, by si měli uvědomit, že reprezentují a dělají vizitku našemu klubu a nehrají jenom za sebe. Jestli si toto neuvědomují, neměli by nosit dres a dělat ostudu našemu klubu.

Očima trenéra J. Doležal

„V zápase jsme si vytvořili pár dobrých šancí, především v prvním poločase, ale bohužel jsme proměnili jen jednu. Nešťastné zaváhání, po kterém přišel gól do šaten, nabudilo soupeře, jenž nám v druhé půli nedal moc příležitostí a pojistil si výhru vítězným gólem.

Velice zklamán jsem z Milana Urválka, kterého jsem ihned po incidentu s rozhodčím vyřadil z kádru za porušení kázně a dělání ostudy mužstvu AFK Bratčice.“