Středa, 3. července 2024, svátek slaví Radomír, Radomíra
Zapomněli jste heslo?
Suchdol B - AFK Bratčice

Po nevydařeném domácím utkání se vydali naši fotbalisté do Suchdola, kde se v neděli v 16:30 hod. utkali s domácím béčkem. Domácí mužsvo je tvořeno staršími zkušenými fotbalisty doplněnými mladými hráči, kteří, jak se později ukázalo, rozhodli zápas. Jestli jsme chtěli uspět v tomto zápase, museli bychom navázat na výkon ve Žlebech a k tomu ještě něco přidat.

Na začátku utkání nastoupli hráči AFK v deseti, protože čekali na příjezd Petra Marouska. Ihned po úvodním hvizdu rozhodčího Fencla se domácí Beneš prokličkoval středem hřiště a jeho přihrávku před odkrytou bránu, se štěstím pro hosty, neusměrnil spoluhráč do sítě. Ve 2. min. se již měnilo skóre. Špatný odkop se dostal k Siřínkovi a ten z 25 m prostřelil brankáře hostí, jemuž míč na poslední chvíli odskočil.

V 5. min. byli již hosté kompletní, ale na hřišti to tak nevypadalo a domácí se dál dostávali do šancí. V 11. min. se po samostatné akci dostal Bohm k zakončení a prostřelil brankáře AFK. Hrůznou patnáctiminutovku ukončila branka Střihavky, který pohodlně dorazil střelu, jež vytěsnil gólman hostů. Bratčice se k první šanci dostaly ve 27. min. a hlavička Fendrycha skončila těsně vedle brány. O dvě minuty později domácím rozhodčí neuznal gól pro sporný ofsaid. Ve 35. min. naopak mával pomezní, ale rozhodčí asi kompenzoval svůj předchozí verdikt a nechal domácí, aby svou akci dotáhli. Bohm tedy zvýšil na 4:0 a tak také dopadl první poločas.

Do druhého poločasu vystřídal Václava Ronovského bratr Jakub. Domací fotbalisté měli od začátku druhé půle míč na svých kopačkách. Jejich tlak sice nebyl takový jako na začátku zápasu, ale v klidu kontrolovali hru. Přesto v 54. min. utekl po pravé straně Bohm, nahrál volnému Siřínkovi, který do prázdné branky zavěsil. Kuba Ronovský se do své šance dostal v 60. min. a jeho zakončení šlo těsně mimo branku.

V 67. min. se k sólu přes půl hřiště odhodlal Siřínek. Obehrál čtyry soupeře i brankáře, ale jeho slabou střelu vykopl z brankové čáry Tomáš Trekoval. Během krátké chvíle si domácí fotbalisté připravili několik šancí na vstřelení gólu, ale vynikající zákroky Honzy Vaňka jim to nedovolily. V 77. min. se to povedlo opět Siřínkovi, který tak zaznamenal hetrick. Poslední slovo v tomto zápase měli hosté a dvěma brankami vstřelenými hlavou, nejprve Václav Říha v 82. min. a poté Josef Fendrych v 90. min., aspoň kosmeticky upravili skóre zápasu.

Tento zápas se nám nepovedl a nezbývá, než ho hodit za hlavu a sousředit se na další utkání, kdy v sobotu přivítáme od 16:30 hod. Červené Janovice. Na utkání zveme všechny příznivce AFK.

Očima trenéra J. Doležal

„Zápas se mi nehodnotí lehce. Nehráli jsme to, co jsme si řekli před utkáním. Upozorňoval jsem hráče, že jestli k utkání přistoupíme nezodpovědně a necháme hráčům Suchdola prostor, budeme mít problémy. To vše se vyplnilo. Zápas rozhodlo prvních patnáct minut, kdy byl stav 3:0 a to se již těžko vrací zpět do zápasu. Měli jsme až moc velký respekt ke zkušeným hráčům Suchdola. Nezbývá nám nic jiného, než na tento zápas zapomenout a dobře se připravit na příští domácí zápas.“

Jaroslav Doležal

Autor článku: Václav Ronovský

Vytvořeno: 23.9.2013, 22:34

6:2 (4:0)
J. Čapek O. Čapek L. Dvořák J. Fendrych J. Havránek V. Kupera P. Marousek V. Říha V. Ronovský T. Trekoval J. Vaněk
Střídání: J. Ronovský
Střelci: 1x J. Fendrych  1x V. Říha
Ostatní výsledky 5. kola
Poslední zápas
29. kolo - Muži Horní Bučice - AFK Bratčice 1:3 (0:1) (Ne) 16.6.2024 - 17:00 hod.