AFK Bratčice - Červené Janovice

Po dvou nepovedených zápasech přivítali hráči AFK na svém hrišti nováčka soutěže, tým Červených Janovic. Tentokrát trenér neměl problémy se sestavou a do utkání měl k dispozici i tři náhradníky. Utkání začlo v 16:30 hod. za hvizdu rozhodčího Müllera. Od začátku oba týmy hrály docela pohledný fotbal, který se musel divákům líbit.

Do první šance se dostali hosté. Po rohu hlavičkoval volný hráč těsně vedle. Bratčice na to odpověděly, jak nejlépe mohly, a v 9. min. se radovaly ze vstřelené branky, kterou po centru Dvořáka vsítil Kaňka. Po tomto gólu se hosté rychle oklepali a drželi míč časteji na svých kopačkách. Ke konci poločasu se dostali do několika gólových šancí, při kterých domácí podržel Vaňek v brance. Ovšem ve 42. min se jim nakonec podařilo vyrovnat po samostatné akci Schnerdewinda. U domácích poté došlo ke střídání a zraněného Kuperu nahradil Uhlíř.

Jestliže se první poločas divákům líbil, tak ve druhém je musely bolet oči. Hlavně domácí hráči zůstali daleko za svým výkonem, kterého jsou schopni. Hosté přeci jen působili fotbalovějším dojmem. Ve druhém poločase bylo brankových příležitostí jak šafránu a čekalo se, kdo udělá chybu. Byli to domácí, kteří ji udělali. Hostující Vavřina se ve své šanci nemýlil a v 82. min. strhl vedení hostů na svou stranu.

Závěrečný tlak domácích žádnou šanci nepřinesl, naopak hosté v závěru nastřelili tyč. Předvedený výkon, především ve druhém poločase, na body nemohl stačit, a proto hráči domácích po zásluze prohráli.

Napravit dojem a výkon mohou v dalším kole, kdy v sobotu zajíždí do Hlízova, se kterým se od 16:00 hod. utkají na místnim hřišti. Na utkání zveme všechny příznivce AFK.

Očima trenéra J. Doležal

„Po dvou prohrách jsme toto utkání chtěli vyhrát, zvlášť, když se hraje v domácím prostředí. Odhodlání týmu v kabině tomu před utkáním napovídalo. Zápas začal v dobrém tempu, hráči bojovali. Brzy jsme šli do vedení a je jenom škoda, že jsme neproměnili další brankové příležitosti. Šance měl i soupeř a těsně před koncem prvního poločasu vyrovnal. Druhá půle byla již jen o tom, kdo dá gól, vyhraje. Soupeři se to povedlo a těsně před koncem utkání rozhodl.“