AFK Bratčice - Zruč

Po vydařeném utkání v Hlízově čekal naše mužstvo tým Zruče, který je nováčkem této soutěže. Soupeř čekal na příjezd posil z A-týmu, který předtím hrál v Kácově. To se mu také, jak se později ukázalo, vyplatilo především Cudlínem, který za A-tým chytá a za B hraje v útoku.

Utkání bylo rozehráno v 16:00 hod. za píšťalky rozhodčího Linharta, který není mezi kluby příliš oblíben. Domácí již od úvodních minut zatlačili soupeře na jeho polovinu a vytvářeli si šance. Ve 3. min. nebyl uznán gól Havránka pro ofsajd a další šanci měl Říha, který v 7. min. hlavičkoval těsně mimo. Neproměněné šance mrzely Bratčice hlavně v 17. min., když soupeř využil chybnou rozehrávku na půli hřiště a z rychlého brejku vstřelil Cudlín vedoucí branku zápasu.

Poté se hra vyrovnala a odehrávala se především ve středu pole. Terén byl měkký a v deštivém počasí dělal problém především domácím, kteří kazili mnoho přihrávek a nemohli se tak dostat k brance soupeře. Těsně před koncem poločasu nebyl uznán gól pro ofsajd také soupeři.

Do druhé půle vstoupili domácí hráči velmi aktivně a šance Vondráčka nebo Havránka volaly po gólu. Bratčice se stále tlačily na hostující půlku, ovšem žádná akce nebyla vyjádřena střelou či gólovou šancí. V 60. min., nahradil zraněného J. Čapka V. Ronovský, který se posunul do útoku. V 65. min. špatná přihrávka znamenala další rychlý brejk pro hosty a zvýšení vedení opět Cudlínem na 0:2 pro hosty.

V 70. min. nebezpečně vypálil O. Čapek, jeho střelu však brankář na poslední chvíli vyrazil na roh a šanci Havránka zmařil na brankové čáře hostující hráč. Závěrečná patnáctiminutovka šance nepřinesla a hosté si závěr zápasu pohlídali. Po celkem vyrovnaném zápase si Zruč odvezla tři body.

V dalším kole zajíždíme na Kluky, kde se v neděli utkáme od 15:30 hod. s místním týmem. Na zápas zveme všechny příznivce AFK.

Očima trenéra J. Doležal

„Zápas se mi nehodnotí lehce. Další domácí zápas jsme nezvládli. Sice jsme začali dobře a v úvodních minutách jsme soupeře dostali pod tlak, jenže žádný gól z toho nepadl a nakonec po naší chybě inkasujeme.

Opět se projevila naše neschopnost dát soupeři gól. Nemáme kvalitní útočníky, v tom je naše slabina. Při vší úctě k hráčům Zruče si myslím, že to byl hratelný soupeř a my jsme ho měli porazit.“