Středa, 3. července 2024, svátek slaví Radomír, Radomíra
Zapomněli jste heslo?
Kluky - AFK Bratčice

Před dalším utkáním dorazila trenérovi spousta omluvenek. Většina hráčů je zraněná a další nemůžou z osobních důvodů. V silně kombinované sestavě se tedy mužstvo AFK vydalo na Kluky, kde se od 15:30 hod. utkalo s místním týmem. Trenér byl rád za každého hráče a musel přeskupit některé řady. Zápas řídil rozhodčí Fidra, který proslul svou alkoholovou aférou při řízení mistrovských utkáních.

Ze začátku hry to byla spíše oťukávaná z obou stran a opatrný fotbal. V 5. min. hosté zahrávali roh. Míč však přelétl pokutové území přímo k nohám rozběhnutého hráče domácích. Ten tak rozehrál rychlý protiútok. Na chvilku ho zbrzdil Aleš Kotrba, ale v zápětí o míč přišel a domácí hráč podél brankáře vstřelil úvodní branku.

Po následujících pěti minutách přišla další hrubá chyba, kdy špatná rozehrávka hostů založila brejk soupeři. Domácí útočník dostal dlouhý míč na roh velkého vápna. Pro míč se rozběhl také brankář Honza Vaněk, ale domácí útočník se ve skluzu dostal k míči dříve a špičkou kopačky jej poslal na bránu. Dobíhající Aleš Kotrba na míč ve skluzu již nedosáhl tak, aby změnil dráhu střely, a tak domácí s velkou dávkou štěstí a využití chyb soupeře vedli 2:0.

Poté se hra vyrovnala. Hosté se dostávali před branku domácích především průniky přes pravou stranu, tam ale většina akcí končila. Pěkný fotbalový moment přišel ve 35. min., kdy vystřelil Ondřej Čapek. Jeho střelu, letící těsně pod břevno soupeřovy brány, však vytáhly konečky prstů brankáře. Během prvního poločasu si hráči Bratčic vytvořili nemálo šancí, ale proměnit je nedokázali, a tak v přestávce prohrávali 2:0.

Do druhého poločasu hosté vstoupili aktivněji, drželi míč na svých kopačkách, ale to jen po soupeřovo vápno, kde akce končily odebráním míče nebo střelou, jež nemohla brankáře ohrozit. Domácí celek spoléhal na rychlé brejky a některé byli velmi nebezpečné. V 65. min. se domácí dostali do pokutového území, kde přišel zbytečný zákrok Honzy Čapka, a domácí z penalty vstřelili třetí branku.

Poté se však na hřišti projevily emoce. Nejprve se po souboji domácí hráč ohnal po hostujícím obránci, za což vyfasoval jen žlutou kartu. Po chvíli domácí pomezní během nepřerušené hry napálil míč ze vzdálenosti pár centimetrů do obličeje padajícího hráče hostů. Tento moment vyvolal spoustu emocí. Jen rozhodčí byl v klidu, i když od incidentu stál pár metrů a vše pozoroval. Následně došlo ke změně pomezního domácích.

Když se zase začal hrát fotbal, byli to hráči AFK, kteří zatlačili domácí a jejich snaha byla korunována v 77. min., kdy po faulu na Říhu proměnil penaltu Ondřej Čapek. Hosté se stále tlačili dopředu a v 86. min. přidal Josef Fendrych druhý gól. Vyrovnat se již ale nepodařilo, a tak si Traverza po vyrovnaném zápase bohužel neodváží ani bod. Po skončení zápasu vznesl do zápisu námitku kapitán hostů ohledně chování domácího pomezního.

Tabulka se vyrovnává, a tak přijďte podpořit naše hráče v domácím utkání, kdy se v sobotu od 14:30 hod. utkají se Sedlecí B.

Očima trenéra J. Doležal

„Opět jsem musel improvizovat v sestavě. Již v týdnu mi bylo jasné, že budu těžko skládat sestavu vlivem zranění, ale i neúčasti několika hráčů. To vše se projevilo v utkání. Chyby v herní činnosti a po 10minutách jsme prohrávali 2:0. Soupeře jsme sice dostávali pod tlak, ale do přestávky se nám nepodařilo snížit.

Druhá půle - zbytečný náš faul, penalta a soupeř vedl 3:0. Naše snaha byla alespoň korunována dvěma góly. Škoda začátku utkání, remíza by byla spravedlivá.“

Jaroslav Doležal

Autor článku: Václav Ronovský ml.

Vytvořeno: 21.10.2013, 23:46

3:2 (2:0)
J. Čapek O. Čapek L. Dvořák J. Fendrych M. Kaňka A. Kotrba V. Říha J. Ronovský R. Uhlíř J. Vaněk L. Volf
Střídání: P. Javůrek
Střelci: 1x O. Čapek  1x J. Fendrych
Ostatní výsledky 9. kola
Poslední zápas
29. kolo - Muži Horní Bučice - AFK Bratčice 1:3 (0:1) (Ne) 16.6.2024 - 17:00 hod.