Záboří - AFK Bratčice

V dalším kole jsme zajeli v podobné sestavě jako v minulém zápase k nováčkovi soutěže a to týmu Záboří nad Labem. Trenér změnil rozestavení hráčů oproti nepovedenému domácímu utkání pouze minimálně.

Hvizdem rozhodčího z kolínského okresu začalo utkání ve 14:00 hod. Ze začátku zápasu to byla opatrná hra především ve středu pole. Zhruba do 10. min. to byli domácí, kteří působili aktivnějším dojmem zejména v útočné fázi, z čehož pramenilo několik rohů domácího celku.

Ve 20. min. vyrazil nebezpečnou střelu domácích náhradní brankář hostů Tomáš Trekoval. Ve 33. min. se uvolnil domácí Cimr, na poslední chvíli jej předskočil Robert Uhlíř a míč odkopl. Rozhodčí však z poloviny hřiště viděl souboj jinak a to, co vypadalo jako čistý obranný zákrok, si vyfasovalo žlutou kartu a pokutový kop navrch. Domácí hráč Král musel nadvakrát rozehrávat penaltu, jelikož jeho spoluhráč vběhl dříve do vápna, než se míč pohnul z místa. I tak se ani jednou nemýlil a domácí vedli 1:0.

Poté hosté vyrovnali hru a několika centry se dostávali k brance soupeře, kde však chyběl větší důraz v pokutovém území soupeře. Obrovskou šanci měl Jakub Havránek, který nedokázal trefit centrovaný míč skrz pokutové území do odkryté brány. Bratčicím také chyběla střelba. V situaci, která byla jako dělaná pro střelu, hráči ještě zkoušeli kombinovat, což se nesetkalo s úspěchem a spíš vytvářeli brejkové situace pro soupeře. První poločas tedy skončil jednogólovým vedením domácího mužstva.

Do druhého poločasu vstoupili hosté velmi aktivně. Zlepšili pohyb a nedovolili soupeři příliš kombinovat. Za svou aktivitu byli odměněni vyrovnávacím gólem, který po pěkné přihrávce za obranu s přehledem vstřelil Jakub Havránek. Po srovnávací brance byli stále hosté lepším týmem a mohli jít dokonce v 60. min. do vedení, ale přísnou penaltu na domácí neproměnil Ondřej Čapek. To hosty nezlomilo a v 70. min. po centru Josefa Fendrycha vsítil Václav Říha hlavou vedoucí gól.

Domácí se nechtěli s výsledkem smířit a zatlačili hosty na jejich polovinu. Také kopali několik standardních kopů. Jejich snaha byla korunována v 83. min., kdy rozhodčí odpískal další přísnou penaltu, a daroval tak domácím vyrovnání - Král se opět nemýlil. V poslední minutě ještě hráči Záboří vyhlavičkovali na brankové čáře nepříliš razantní střelu hlavou Pavla Javůrka. Utkání tedy skončilo remízou. Tabulka se začíná vyrovnávat, a tak je každý bod dobrý.

V dalším kole zajíždíme v neděli k favoritovi na postup do Chotusic, kde se od 14:00 hod. utkáme s místním celkem. Na utkání zveme všechny příznivce AFK.

Očima trenéra J. Doležal

„Tentokrát musím hráče pochválit. Všichni víme, že jsme v herní krizi, a proto musíme zápasy odmakat, bojovat od první minuty. To jsme si řekli v kabinách před utkáním a hráči to splnili. Byli jsme blízko od vítězství a jen zásluhou nepřesného rozhodčího, který dělal chyby na obě strany, jsme o vítězství přišli.“