AFK Bratčice - Paběnice B

V posledním podzimním zápase čekalo na hráče AFK mužstvo paběnického B-týmu. Toto utkání bylo pro domácí nesmírně důležité vzhledem k postavení v tabulce a její vyrovnanosti ve spodní části. Tentokrát trenér neměl problém se sestavou a k dispozici měl i několik náhradníků. Vzhledem ke stavu hřiště, které nedovolovalo příliš kombinovat, se spíš očekával urputný boj a vítězství mužstva, jež projeví větší touhu a chuť porvat se o výsledek.

První poločas začal v 13:30 hod. za píšťalky rozhodčího z Havlíčkobrodska. Úvodní minuty patřily hostům, kteří se tlačili do vápna soupeře. Bratčicím začátek zápasu moc nevyšel, hráči si nedokázali nahrát, ani míč odkopnout a prvních 10 min. bylo jedno velké utrpení. Ve 12. min se Paběnice dočkaly první vážnější šance a jejich střela lízla spojnici branky. Domácí odpověděli daleko efektivněji a v 15. min. se mohli radovat, když se po přesném rohu Aleše Šulce prosadil hlavou Václav Říha.

Po této brance se hra vyrovnala a hrálo se především ve středu pole. Většina střeleckých pokusů obou mužstev končila mimo bránu nebo si s nimi poradili brankáři. Do konce poločasu již žádná šance nebyla, a tak domácí odcházeli do kabin s náskokem jednoho gólu.

Do druhého poločasu vstoupili aktivněji hosté, ale bez velké šance na vstřelení branky. V 50. min. nahradil Roberta Uhlíře Pavel Javůrek. Jelikož se stav hrací plochy postupně zhoršoval, divák si mnoho fotbalových momentů neužil. V 65. min. se ale domácí dokázali prosadit a Lukáš Dvořák střelou podle brankáře zvýšil vedení Traverzy. V 70. min. vystřídal zraněného Aleše Šulce Tomáš Trekoval. Jestliže si diváci během tohoto zápasu fotbalové krásy příliš neužili, tak si vše vynahradili v 80. min., kdy si Jakub Havránek všiml vyběhnutého brankáře a střelou z poloviny hřiště vstřelil třetí gól zápasu a vnesl tak klid na bratčické kopačky.

Poté došlo ke střídání a právě Jakuba Havránka nahradil Václav Ronovský a Martina Kaňku Lukáš Volf. Domácí si konec zápasu pohlídali a mohli slavit zasloužené vítězství.

Děkujeme fanouškům za podporu v celé podzimní části a těšíme se na ně i na jaře v roce 2014.

Očima trenéra J. Doležal

„Zápas se mi moc nelíbil, co je však hodně důležité, je zisk 3 bodů. Snad nám v dalších bojích, které se uskuteční po zimní přestávce, pomůžou. Škoda, že se nám nepodařilo získat více bodů. Ke spokojenosti by mi stačilo 22 bodů. I když to nebylo někdy lehké, chtěl bych však všem hráčům poděkovat a doufám, že se všichni těší na zimní přípravu.“