Horní Bučice - AFK Bratčice

V neděli 16. září bylo sehráno utkání mezi Horními Bučicemi, týmem, který minulou sezónu sestoupil z Okresního přeboru, a celkem Bratčic. AFK Bratčice se od začátku sezóny trápí se zdravotními problémy hráčů, a tak v Horních Bučicích nastoupila razantně změněná formace, poskládaná ze třinácti momentálně dostupných hráčů. V základní sestavě chyběl Standa Balvín a Radek Prášek, kteří jsou zraněni z posledního zápasu se Sázavou, jenž nedohráli. V útoku byl opět postrádán Aleš Šulc, který je na marodce již od prvního soutěžního zápasu s Ratajemi.

Již od prvních chvil bylo zřejmé, že Bratčice nehrají v pohodě a převážně se bránily. Další ranou pro tým bylo vynucené střídání Honzy Čapka, který si po pár soubojích a zhruba dvaceti minutách obnovil zranění kotníku. Formace se tedy musela přizpůsobit stávající situaci, načež záhy padl první gól domácích. Avšak bratčická nepřesnost a chyby pokračovaly. Před koncem poločasu dostali hosté druhý gól, při kterém si domácí hráč obešel ve vápně čtyři obránce a nepříliš razantní střela se se štěstím dostala za záda bratčického golmana.

Ani druhý poločas nebyl z pohledu Bratčic lepší a Bučice získávaly stále větší převahu. Bojovnost bratčických hráčů slábla a domácí chodili do rychlých výpadů i v pěti mužích, na což obrana Bratčic nedokázala reagovat a inkasovala další tři góly. Bratčice opět ukázaly, že bez střel se góly dávat nedají, což by jistě potvrdila i statistika, ve které by se součet střel hostů s jistotou blížil nule.

Autor článku: Ondřej Čapek

Vytvořeno: 16.9.2012, 22:00