Křesetice - AFK Bratčice

Před sobotním obědem se vydali hráči AFK do Křesetic k dalšímu utkání, které sehráli od 11:00 hod. s místním týmem. Náš trenér opět počítal absence, a tak udělal několik změn v sestavě oproti minulému zápasu. Zápas rozhodoval pan Semirád.

Utkání začalo chybou O. Čapka, který při odkopu nastřelil utočníka domácích a ten se sám ze strany řítil na Vaňka. Jeho střela však skončila mimo. Domácí byli od začátku lepším týmem a postupnou kombinací se dostávali před bránu hostů. První gól padl do sítě AFK ve 25. min., kdy hosté nedokázali odkopnout míč z vlastního pokutového území, ten se dostal k volnému hráči domácích, který jej placírkou uklidil do sítě. Mnohem hůře bylo ve 39. min. Po dobré kombinaci na pravé straně hostů přišel centr a neobsazený hráč domácích pohodlně zavěsil.

Poté přidali i hosté a dostali se k několika standardním situacím. Ve 42. min. kopal Dvořák roh, míč se dostal k Ronovskému na vápno. Jeho polostřela se odrazila k Doležalovi, jenž skóroval do prázdné branky.

Do druhého poločasu udělal trenér Bratčic dvě změny v sestavě - Kotrba místo Ronovského a Volf místo Milaberského a také změnil rozestavení hráčů. Od začátku druhého poločasu měli hráči obou mužstev několik šancí. Největší příležitost na srovnání skóre měly Bratčice v 58. min., kdy hlavička Fendrycha skončila na spojnici. Míč se odrazil k Uhlířovi, který dorážku do prázdné brány z malého vápna poslal vysoko nad. To byl klíčový moment utkání. Domácí odpověděli střelou, kterou Vaněk vyrazil na tyč.

V 72. min. došlo k vyloučení Fendrycha po druhé žluté kartě. Domácí přesilovku využili nejprve v 75. min., kdy obránce hostů obešel domácí útočník a střelou k tyči nedal Vaňkovi šanci. V 84. min. z přímého kopu pečetili vítěztví domácí. AFK Bratčice podali oproti minulému týdnu o něco lepší výkon, ale na body to nestačilo.

V dalším zápase přivítáme Tupadly B v derby, které se hraje v sobotu od 16:30 hod. Na utkání zveme příznivce AFK.

Očima trenéra J. Doležal

„Vstup do jarní části soutěže se nám nepovedl, tím jsem velice zklamán. Dva zápasy - dvě prohry se skórem 2:9 je alarmující. První půlka v Křeseticích se nám nepovedla. Vše bylo špatné. Pokrytí hráče, defenzivní činnost, přihrávky, založení útoku, přečíslení, bojovnost - nic neexistovalo.

Druhá půle byla již lepší, dostali jsme soupeře pod tlak a vyrovnání bylo hodně blízko. Jenže vyloučení Fendrycha nás zlomilo a bylo po zápase. Poté jsem musel ještě vystřídat Dvořáka, který byl též na hraně vyloučení.“