AFK Bratčice - Tupadly B

V atraktivní duel pro diváka se proměnilo domácí utkání, kdy jsme v derby přivítali Tupadelské B. Do základní sestavy se vrátil náš kapitán Říha a i přes bolestivé zranění také do zápasu nastoupil Fendrych. Do FAČR byl konečně zaregistrován Trekoval a tak mohl pomoci v boji za vítězstvím. Trenér měl tedy k dispozici silnější sestavu oproti minulým zápasům. Zápas za slušné divácké návštěvy začal v 16:30 hod. a řídil ho rozhodčí Šanda.

V prvních minutách bylo utkání vyrovnané, hra se odehrávala ve středu pole bez šancí na obouch stranách. Od 15. min. se utkání změnilo v ofenzivní podívanou. Nejprve to byli hosté, kteří využili rychle vhozený aut, hráč se dostal do vápna Bratčic a jeho přihrávku využil Pipek a vstřelil úvodní gól. Domácí odpověděli v 17. min. střelou Říhy, kterou vyrazil hostující gólman. V 18. min. již bylo vyrovnáno, kdy se po rohu prosadil Říha.

Domácí strhli vedení na svou stranu ve 21. min., kdy se po autu Čapka dostal ve vápně k míči Fendrych a nemýlil se. Hosté ale odpověděli ve 26. min. a srovnali stav utkání. 28. min. znamenala další změnu stavu a opět to byl Fendrych, který strhl vedení na stranu domácích. Ve 31. min. měl obrovskou šanci Dvořák, ale nedokázal hostujícího brankáře prostřelit. Co se nepovedlo jemu, povedlo se Fendrychovi ve 37. min., který zvýšil domácím vedení a zaznamenal hattrick.

Místo poklidného dohrání poločasu se strhla gólová přestřelka. Nejprve hosté dvěma góly mezi 41. a 43. min. srovnali skóre. Na tento stav ale odpověděli domácí v úplném závěru a nejprve Čapek a poté Fendrych zajistili Bratčicím vedení o dvě branky.

Do druhého poločasu nastoupili domácí bez změn v sestavě. Hlavně zlepšit defenzivní činnost, to kladl trenér o přestávce mužstvu na srdce. První šanci měli hosté ve 48. min., kdy vyslali nebezpečnou střelu. Do šance se dostal také domácí Říha v 55. min., ale ani on svůj pokus neproměnil. Obě mužstva zlepšila svou defenzivní činnost, a tak ani šance na obouch stranách nepřicházely. V 80. min. došlo ke střídání - Říha nahrazen Ronovským a Fendrycha střídal Milaberský. Oběma hráčům patří poděkování, že i přes zranění nastoupili k utkání. Až v samém závěru padl gól a to do domácí sítě, kdy dělovka Závůrky skončila těsně pod břevnem.

Utkání tedy skončilo vítězstvím domácích spíše hokejovým výsledkem 6:5. Oběma mužstvům patří poděkování za předvedený výkon, při kterém si diváci přišli na své. Další utkání sehrajeme v neděli v 16:30 hod., kdy zajíždíme do Bílého Podolí. Na utkání zveme všechny příznivce AFK.

Očima trenéra J. Doležal

„Pro diváky byl zápas velice zajímavý. Vidět 10 gólů za poločas se jen tak nevidí. Horší to však bylo z lavičky. V defenzivní činnosti jsme udělali mnoho zbytečných chyb, a proto zápas takhle dopadl. Jsem však rád, že jsme konečně bodovali. Ukázalo se, jak je pro nás nepostradatelný V. Říha. Musím však pochválit i ostatní hráče, že ten zápas odbojovali a mohli jsme se všichni radovat z vítězství.“