Středa, 3. července 2024, svátek slaví Radomír, Radomíra
Zapomněli jste heslo?
AFK Bratčice - Hlízov

V souboji ohrožených týmu sestupem přivítali hráči AFK na svém hřišti tým Hlízova. K důležitému utkání byl delegován rozhodčí z Havlíčkobrodska, který si přivezl i své asistenty, o něž zažádal Hlízov. Domácí se hlavně připravovali na kanonýra hostů Špitálníka, který však kvůli zranění do zápasu nezasáhl.

Oba týmy začaly zápas útočně a na začátku utkání bylo několik náznaků šancí. Diváci se prvního gólu dočkali už v 6. min., kdy se hostující hráč Křelina otočil ve vápně i přes dva bránící hráče a střelou na vzdálenéjší tyč nedal domácímu brankáři šanci. Hráči AFK odpověděli hlavičkou Haška, se kterou si brankář hostů poradil.

V 15. min. se do šance dostal domácí Říha, ale ani on nedokázal překonat brankáře hostů. Svou velkou šanci měli i hosté, ale utočník z vyložené šance tváří v tvář bránkáři přestřelil branku. Domácí se přeci jen dočkali vyrovnání ve 40. min., kdy se po přihrávce Říhy technickou střelou prosadil Fendrych, a tak také skončil první poločas.

Do druhého poločasu vstoupili obě mužstva ze zabezpečených obran, a tak šancí v úvodu moc nebylo. V 55. min. se ke střele dostal domácí Dvořák, ale jeho pokus gólman vyrazil. V 65. min. se však domácí dočkali, když Hašek po samostatném nájezdu a kličce gólmanovi strhl vedení na stranu AFK. Ještě veseleji bylo v 72. min., kdy se po faulu na Doležela kopala penelta a tu s velkým štěstím proměnil Říha.

Hosté již neměli, co ztratit, a vrhli své síly do útoku, čímž zatlačili domácí na jejich polovinu. Definitivně mohl hosty zlomit Dvořák, ale z bezprostřední blízkosti neprostřelil gólmana. V 89. min. byli hosté odměněni za svou aktivitu brankou, kterou hlavou vstřelil Kareš. Domácím se podařilo ubránit posledních pár minut utkání, a tak mohli slavit důležité body k cestě za záchranou.

V sobotu 10. května od 8:30 hod. pořádá AFK nohejbalový turnaj, na který jsou zváni všichni příznivci sportovních událostí. A v neděli zajíždíme do Zruče, kde se již od 15:00 hod. utkáme v dalším těžkém boji s místním B-týmem. Na zápas rovněž zveme všechny příznivce AFK.

Očima trenéra J. Doležal

„Opět nám nevyšel začátek zápasu. Sice jsme do utkání vstoupili aktivně a měli několik šancí, hosté nás však hned potrestali. Hráči ale dál bojovali. Věděli jsme, že to bude těžké utkání, soupeř byl nepříjemný. Proto jsem rád, že to hráči zvládli a ubojovali tři body. Hráče musím pochválit, odvedli dobrý výkon.“

Jaroslav Doležal

Autor článku: Václav Ronovský ml.

Vytvořeno: 4.5.2014, 16:54

3:2 (1:1)
O. Čapek T. Doležal L. Dvořák J. Fendrych M. Hašek J. Havránek M. Kaňka V. Kupera V. Říha J. Ronovský J. Vaněk
Střídání: L. Milaberský R. Uhlíř L. Volf
Střelci: 1x J. Fendrych  1x M. Hašek  1x V. Říha
Ostatní výsledky 20. kola
Poslední zápas
29. kolo - Muži Horní Bučice - AFK Bratčice 1:3 (0:1) (Ne) 16.6.2024 - 17:00 hod.