Středa, 3. července 2024, svátek slaví Radomír, Radomíra
Zapomněli jste heslo?
Zruč - AFK Bratčice

Po sobotním nohejbalovém turnaji, kterého se učastnili někteří hráči AFK, se mužstvo vydalo k důležitému utkání do Zruče. Zde šlo o hodně. Bratčice v tomto zápase postrádali brankáře, a tak mužstvu musel pomoct zraněný Aleš Kotrba, který si roli brankáře vyzkoušel již v přátelském utkání na Horkách. Průběh boje o vítězství spolehlivě odřídil rozhodčí Pařez.

Začátek utkání byl z obou stran velmi opatrný a vzhledem k jeho důležitosti nechtěl nikdo udělat první chybu. Do prvního náznaku šance se dostal Vondráček, ale chyběl mu důraz v zakončení. Domácí odpověděli několika střelami, se kterými si poradil Kotrba v brance AFK. Do další šance se dostal Dvořák, ale ani jemu se nepodařilo gólově zakončit.

Úvodní gól zápasu padl do sítě hostů ve 22. min., kdy se po rohu prosadil hlavou domácí Hájek. V této fázi zápasu kopali hosté několik standardních situací, ale domácí si s nima bez problému poradili. Až ke konci poločasu se diváci dočkali šance, kdy pěkná střela hráče Zruče skončila těsně nad břevnem branky hostů.

Do druhého poločasu vstoupili aktivněji domácí a ve 48. min. si brankář hostů poradil s jejich nebezpečnou střelou. Poté převzali aktivitu hráči AFK a opět si vypracovali několik standardních situací. Zaslouženého vyrovnání se dočkali v 60. min., kdy se dokázal, i když na dvakrát, prosadit Hašek. Mohlo být ještě veseleji, ale to by Uhlíř v 65. min. svůj samostatný nájezd musel proměnit.

Domácím remíza nestačila, a tak od 70. min. přidali na tempu a zatlačili hosty na jejich polovinu. Hráči AFK však pozorně bránili a se střelami domácích si poradil Kotrba. Utkání tedy skončilo spravedlivou remízou, se kterou byli hosté spokojeni. Poděkování patří celému týmu a zejména Aleši Kotrbovi, že dokázal překonat zranění, a pomohl tak týmu k cennému bodu.

V dalším utkání přivítáme v sobotu od 17:00 hod. tým z Kluků. Na zápas, kde se budeme snažit získat další tři body v cestě za záchranou, zveme všechny příznivce AFK.

Očima trenéra J. Doležal

„První půlka z naší strany nebyla dobrá. Sice jsme měli několik standardních situací, ale nic jsme z nich nevytěžili. Hráči nebojovali tak, jak jsem si představoval a herní kombinace také vázla. Proto o přestávce přišel důrazný pohovor, jak bych si představoval, abychom hráli. Druhá půle byla již lepší, soupeře jsme přehrávali a zaslouženě vyrovnali. Remíza byla pro oba týmy spravedlivá.“

Jaroslav Doležal

Autor článku: Václav Ronovský ml.

Vytvořeno: 12.5.2014, 23:36

1:1 (1:0)
J. Čapek O. Čapek T. Doležal L. Dvořák J. Fendrych M. Hašek A. Kotrba V. Kupera V. Říha J. Ronovský D. Vondráček
Střídání: R. Uhlíř
Střelci: 1x M. Hašek
Ostatní výsledky 21. kola
Poslední zápas
29. kolo - Muži Horní Bučice - AFK Bratčice 1:3 (0:1) (Ne) 16.6.2024 - 17:00 hod.