AFK Bratčice - Kluky

V dalším důležitém utkání přivítali hráči AFK na svém hřišti tým Kluků. Vzhledem k počasí a vydatným dešťům bylo hřiště silně podmáčené, na mnoha místech byly obrovské kaluže, a tak se nedal očekávat žádný pohledný fotbal. Návštěva, vzhledem k počasí, také nebyla taková jako v předešlých zápasech. K utkání byl delegován rozhodčí Fidra.

Začátek "vodního póla", což mnohdy zápas připomínal, byl vyrovnaný, ale terén znemožnoval jakoukoliv kombinaci. Jediným řešením pro hráče bylo nakopávání míčů co nejdál od svých branek, na půli soupeře bojovat o udržení míče a protlačení jej do brány. V 11. min. se dostal ke střele Říha, ale jeho pokus skončil mimo. Domácí sice měli míč častěji na svých kopačkách, ale žádnou vážnější šanci si nevypracovali. Ve 35. min. po rohu nebezpečně hlavičkoval Hašek, ale brankář Kluků míč chytil.

Hosté svou šanci využili, když domácí nebyli schopni odkopnout, vzhledem k terénu, balón z vápna. Ten se dostal k Brothánkovi, který prostřelil brankáře AFK. Vzápětí mohl srovnat Doležal. V samostatném nájezdu střelil míč do gólmana, který jej však neudržel. Ve vzájemném souboji s brankářem v malém vápně byl bratčický útočník důraznější a míč před natahujícím se brankářem dopravil do sítě. Rozhodčí však viděl faul na brankáře, a tak gól neuznal.

Těsně před koncem prvního poločasu se bratčický gólman postaral o dramatickou chvilku, kdy pro rychlou rozehrávku zvolil vyhození míče rukou na krajního obránce. Balón se ale zastavil v kaluži ve vápně, kde ho s přehledem získali hosté. Jejich zakončení do téměř prázdné brány však bylo ukvapené a míč letěl vysoko nad. První poločas tedy skončil vítězstvím hostů 0:1.

Do druhého poločasu vstoupili domácí opět aktivněji. Měli míč na svých kopačkách, ale vypracovat si šanci byl problém. Po rohu se v 60. min. dostal do šance Říha a jeho akrobatické zakončení trefilo jen gólmana. Jak být efektivní dokázali hosté v 68. min., kdy střela Šrámka zapadla k tyči branky domácích a soupeř zvýšil své vedení. Poté domácí hráče trenér prostřídal a změnil rozestavení.

Velkou šanci měl Hašek, ale jeho střelu opět chytil brankář hostů. Zbytek utkání si hosté pohlídali, a tak se mohli radovat ze zisku tří bodů. Naopak porážka AFK vzhledem k ostatním výsledkům hodně zkomplikovala cestu k záchraně Bratčic ve III. třídě.

Důležité utkání sehrajeme v Sedleci, kdy se v neděli od 17:00 hod. utkáme s místním B-týmem. Na utkání zveme všechny příznivce AFK.

Vytvořeno: 19.5.2014, 0:50