AFK Bratčice - Záboří

Důležitý zápas čekal fotbalisty AFK v dalším kole, kdy přivítali na svém hřišti celek Záboří, který je také ohrožen sestupem. Stav hrací plochy oproti minulému zápasu s Kluky se zlepšil, ale stále nebyl pro obě mužstva ideální, a tak se nedal čekat žádný kombinační fotbal. K utkání byl delegován rozhodčí z Kolínska.

Vzhledem k důležitosti utkání byl začátek zápasu z obou stran velmi opatrný. Do první šance se po rohu dostal Hašek, ale jeho hlavička jen těsně minula branku. Zato hosté svou první vážnější šanci proměnili. A i když byla domácí obrana upzorňována na hráče hostů Cimra, právě on se gólově prosadil. Fotbalisté Záboří působili fotbalovějšim dojmem, ale byli to domácí, kteří ve 30. min. vyrovnali. Dlouhý výkop gólmana Vaňka doběhl Dvořák a pohotovou střelou překvapil obranu i brankáře hostů.

Poté musel vinou zranění odstoupit Říha a nahradil ho Marousek. Hosté si vedení v zápase vzali zpět ve 33. min., kdy se opět nemýlil Cimr. Ve 40. min. si hostující Vobořil udělal slalom obranou AFK. Nikdo ho nedokázal zastavit, a tak zvýšil vedení na 1:3. Tímto výsledkem skončil první poločas.

Začátek druhého poločasu se odehrával především ve středu hřiště. V 55. min. se z přímého kopu gólově trefil nejlepší hráč utkání Cimr. Domácí odpověděli stejnou mincí v 60. min., kdy se po centru Dvořáka tečovanou střelou prosadil O. Čapek. Zdramatizovat utkání ještě mohl domácí Dvořák, ale svou šanci bohužel neproměnil. Čekal se tlak Bratčic, ten ale nepřicházel. Hosté si pohlídali závěr zápasu, a tak si zaslouženě odvezli tři body v cestě za záchranou.

V posledním domácím utkání v této sezóně přivítáme v sobotu od 17:00 hod. postupující celek do Okresního přeboru - tým Chotusic. Na utkání zveme všechny přiznivce AFK.

Očima kapitána V. Říha

„Zápas o setrvání ve 3. třídě jsme vůbec nezvládli. Hosté byli bojovnější a měli lepší mezihru. K tomu měli vynikající produktivitu v prvním poločase, když ze tří střel dali tři branky. Celý zapas jsme tahali za kratší konec. Bohužel se ukázalo, že letos nám nevycházely domací zapasy, a to se potvrdilo i teď.“