Paběnice B - AFK Bratčice

K poslednímu zápasu tohoto ročníku odjížděli hráči AFK do Paběnic, kde sehráli utkání s místním mužstvem. Domácím již o nic nešlo, naopak hostům jen výhra zaručovala malou naději na záchranu v soutěži spolu s ostatními výsledky. Opět však nastal problém jako v minulém zápase, kdy nebyla k dispozici základní jedenáctka.

Od úvodu utkání se hrál velmi ofenzivní fotbal, který přinášel šance na obou stranách a brankáři se rozhodně nenudili. Za hosty měl první šanci Hašek, ale jeho hlavičku brankář vyrazil na roh. Domácí odpověděli v 8. min. střelou svého kapitána, která těsně minula branku AFK. Ve 13. min. se hosté dostali do přečíslení a jen vyběhnutí Vaňka zmařilo jejich šanci. Za Bratčice odpověděl V. Ronovský a jeho prudká střela z voleje skončila těsně nad brankou.

Ve 26. min. se na levé lajně uvolnil Dvořák, ve vápně přihrál Doležalovi, jehož technická střela skončila v brance. Domácí odpověděli tlakem na branku soupeře, ale jejich pokusy zblokovala obrana hostů nebo skončily těsně mimo. Naopak Traverza podnikala rychlé protiútoky a jen škoda nepřesných finálních přihrávek je připravila o možnost dostat se do vyložených šancí.

Druhý poločas začal velkým tlakem domácích, kteří hostům teměř nepůjčili míč. Postupnou kombinací se dostávali před branku soupeře a do následných šancí. V 52. min. vyrazil Vaněk střelu, která směřovala pod břevno branky hostů. V 68. min. se potvrdilo pravidlo "nedáš dostaneš", když Doležal nedokázal přihrát volnému V. Ronovskému v pokutovém uzemí, přišel o balón a následný protiútok skončil gólem domácích, který vstřelil Fuksa. Podobná situace se opakovala o minutu později a Blahník dostal domácí do vedení. Poté již následovaly obrovské šance domácích a jen výborný výkon Vaňka zachránil Bratčice od dalších branek. Utkání tedy skončilo vítězstvím domácích 2:1.

Vzledem k očekávaným výsledkům by nás případná výhra v soutěži nezachránila. Na závěr patří poděkování všem a hlavně fanouškům, kteří nás podporovali během sezóny a doufáme, že budete chodit i na ročník 2014 - 2015, i když jen na IV. třídu.

Nadále sledujte tyto stránky, kde se dovíte aktuální informace z dění okolo našeh klubu.

Očima kapitána V. Říha

„V posledním zápase sezóny jsme měli opět problémy se sestavou i díky tomu, že se ve středu rozhodlo o přesunutí zápasu na sobotu. Více šancí měli domácí, ale vedení jsme se ujali my. Ve druhém poločase to byl podobný průběh až do momentu, kdy jsme vyloženou šanci neproměnili a z protiútoku jsme inkasovali. A po další minutě znovu. Pak už se pro domácí kupila jedna šance za druhou.

Celá sezóna skončila naším sestupem, ale prohráli jsme si to sami svými chybami a přístupem některých hráčů... I dost smůly jsme měli, hlavně s Béčky doma jsme prohráli, když A-tým hrál předtím, a pak přijel a posílil. Oproti minulé sezóně se nám víc dařilo venku než doma, kde jsme hodně bodů ztráceli.“