AFK Bratčice - Chotusice B

Potvrdit body z minulého zápasu. To byl cíl AFK, když na domácím hřišti za hojného diváckého zájmu přivítal Chotusické B. Trenér udělal dvě změny v základní sestavě oproti minulému zápasu. V brance zastoupil Vaňka - Vondrák a na postu stopera Kotrbu - Čapek J.

Hned ze začátku zápasu domácí zatlačili soupeře na jeho polovinu a do první šance se dostal Hašek, kterému chyběl krok, aby byl u balónu dříve než hostující brankář. Úvodní tlak hosté přežili a v poli vyrovnali hru, avšak gólovou šanci si nevytvořili. Po rohu se v 15. min. dostal k hlavičce Dvořák, ale jeho pokus brankář chytil. Ve 20. min. se již měnil stav zápasu, když po dalším rohu hlavičkující Říha nedal hostujícímu brankáři šanci.

Do dalších gólových šancí se domácí nedostali především vinou špatných finálních přihrávek. Traverze tedy opět pomohla standardní situace, odražený míč z voleje napálil Dvořák a jeho podařená střela skončila v síti hostů. Závěr prvního poločasu se odehrál ve středu pole bez zajímavějšího fotbalového momentu.

Na začátku druhého poločasu byli domácí opět aktivnějším mužstvem. Hosté především spoléhali na dlouhé házené auty, ale naše obrana pracovala spolehlivě. V polovině druhého poločasu se rozhodl zápas, když Daru v 60. min. střelou z 20m k tyči zvýšil vedení domácích. O chvilku později byl podražen ve vápně domácí Růžička. Míč si na značku pokutového kopu postavil Čapek O., ale jeho střele chyběla přesnost a hostující gólman ji s přehledem vyrazil před sebe. Ani dobíhající Říha si však s poskakujícím prudkým míčem neporadil a tak zůstal soupeř nepotrestán.

Další šanci měl Doležal T. Po výborném uvolnění však selhal v koncovce a střelou nepropálil nohy brankáře. Definitivně rozhodla zápas krásná akce Haška a Daru, kteří se dostali sami přihrávkami přes půl hřiště až před bránu Chotusic, kde naservírovali finální přihrávkou míč Kaňkovi a ten se v zakončení nemýlil. Čestného úspěchu se také v závěru zápasu dočkali hráči Chotusic, když nepovedený centr Machka zapadl za brankáře domácích.

V dalším kole zajíždíme do Vrdů, kde se v neděli od 17:00 hod. utkáme s místním B-týmem. Na utkání zveme všechny příznivce AFK.

Očima trenéra J. Doležal

„Dobrý vstup do soutěže na domácím hřišti. Soupeře jsme přehrávali, vytvořili jsme si dost brankových příležitostí, k tomu ještě neproměněná penalta. Je vidět, že se kluci ještě sehrávají, z čehož pramení dost nepřesností. Docházka na tréninky a na zápasy je výborná. Když to takhle bude pokračovat, bude to dobrý. Takže pochvala pro všechny!“