AFK Bratčice - Záboří

Napravit nepovedená utkání z minulého týdne. To byl hlavní cíl hráčů AFK, kteří na svém silně podmáčeném hřišti přivítali celek Záboří nad Labem. Utkání řídil rozhodčí Poklop.

Domácí hráči začali utkání velmi aktivně a do první šance se hned v 1. min. dostal Růžička, ale jeho samostatný nájezd bohužel brankou neskončil. Ve 3. min. došlo k vynucenému střídání v domácím celku, když zraněného Kotrbu nahradil V. Ronovský. První branka padla chvilku poté, když Doležal využil špatné rozehrávky a střelou z bezprostřední blízkosti přehodil hostujícího brankáře.

V 6. min. to již bylo 2:0. Nejprve byl faulován Říha v pokutovém území a následnou penaltu proměnil V. Ronovský. Dále následovaly šance domácích, které zlikvidoval svými zákroky brankář hostů. Hráči Záboří se během prvního poločasu dostali do větší šance jen jednou a jejich možnost včasným vyběhnutím zmařil brankář Vaněk. První poločas se musel divákům líbit a je jen škoda, že domácí nevyužili další své šance ke vstřelení branek, když možností měli opravdu hodně.

Do druhého poločasu vstoupili domácí opět aktivněji a v 50. min. za to byli odměněni další brankou, když se po pěkné kombinaci střelou prosadil Doležal. V 60. min. to opět zkoušel Doležal, ale jeho střelu brankář vyrazil na roh. Další šanci měl Rúžička. Střela, kterou z úhlu vyslal na brankáře, skončila na tyči.

Do své šance se dostali také hostující hráči. Po rohu jejich střela skončila na břevnu a následně míč vyboxoval z pokutového území Vaněk. V 81. min. vstřelil svou druhou branku v zápase V. Ronovský. Bohužel do vlastní sítě a uzavřel tak konečný výsledek v tomto zápase na 3:1. Po velmi dobrém výkonu především v prvním poločase získaly Bratčice důležité tři body a dotáhly se bodově na další týmy v popředí tabulky.

V dalším kole se vydáme do Zbýšova, kde se v neděli od 16:00 hod. utkáme s místním B-týmem. Na utkání zveme fanoušky AFK.

Očima trenéra J. Doležal

„Odehráli jsme dobré utkání. V první půli jsme soupeře kombinačně přehrávali a vytvořili si dost šancí. Problém však byl s jejich zakončením. O utkání tak mohlo být dávno rozhodnuto. Druhá půle nebyla již tak kvalitní, měli jsme tam hluchá místa, kdy nás soupeř přehrával. Přesto jsem rád, že jsme utkání zvládli a vyhráli. Poděkování tak patří hráčům, ale i divákům, kteří nás přišli podpořit.“