Zbýšov B - AFK Bratčice

Za krásného a slunného počasí se hráči AFK vydali do Zbýšova, kde se v 8. kole utkali s domácím B-týmem. Traverza chtěla navázat na domácí zápas a odvést si z tohoto zápasu tři body. Utkání pískal rozhodčí Kavka.

Začátek zápasu byl vyrovnaný a hra se odehrávala především ve středu hřiště. V 10. min. se dostal do samostatného úniku hostující Uhlíř a střelou podle brankáře otevřel skóre a poslal hosty do vedení. Poté domácí zvýšili svou aktivitu a také za to byli odměněni góly. Nejprve se ve 20. min. k centru do pokutového území dostal neobsazený Hybler a hlavou poslal míč za záda brankáře hostů. Za 5 minut se dostali domácí do vedení. Na hranici pokutového území dostal volný Babák prostor a po přihrávce Hyblera vstřelil z voleje výstavní gól.

Hráči AFK se nevzdali a ve 35. min. po prodloužené hlavičce byl u míče dřív Růžička, přehodil domácího gólmana a srovnal stav zápasu. V závěru prvního poločasu se dostali hosté k několika střelám, ale bohužel netrefili domácí branku.

Úvod druhého poločasu opět vyšel hráčům AFK, když se uvolnil Uhlíř a jeho střelu vyraženou brankářem dorazil Růžička, čímž strhl vedení na stranu Bratčic. V 55. min. přišla špatná přihrávka Říhy na H. Čapka, kterou vystihl domácí Jukl a následný střet obou hráčů posoudil po chvíli rozhodčí jako penaltový. Následnou penaltu proměnil Babák.

V 60. min. nakopnutý míč Tvrdého téměř z poloviny hřiště skončil po uklouznutí Vaňka v síti. Další kuriózní gól přišel v 70. min. kdy H. Čapek nastřelil domácího útočníka, od kterého se míč odrazil a zapadl za brankáře hostů. Hráči AFK se nevzdali a brankou Růžičky v 85. min. se jim podařilo snížit stav zápasu na rozdíl jediné branky. Bohužel na srovnání i přes závěrečný tlak již bylo málo času, a tak domácí po strastných gólech uhájili své vítězství.

V příštim kole přivítáme v derby na svém hřišti v sobotu od 15:30 hod. Hostovlice. Na utkání zveme všechny příznivce AFK.

Očima trenéra J. Doležal

„Tato prohra mě mrzí. Dát čtyři góly ve Zbýšově a prohrát je škoda. Dostali jsme minimálně dva laciné góly a ty nás srazily. I přes veškerou snahu se nám již zápas nepodařilo otočit.“