Středa, 3. července 2024, svátek slaví Radomír, Radomíra
Zapomněli jste heslo?
Potěhy - AFK Bratčice

Odčinit ostudnou prohru, to byl náš cíl v dalším derby, které jsme za velmi chladného počasí odehráli v Potěhách. Tentokrát měl trenér silnější sestavu a dokonce byli i tři hráči na střídání. Zápas řídil rozhodčí Semirád.

Hra se v prvních minutách odehrávala především v okolí středového kruhu a ani jedno z mužstev se přes pozorné obrany nemohlo dostat do zakončení. Postupně s přibývajícími minutami měli hráči AFK míč pod svou kontrolou, ale vypracovat si vyloženou šanci se jim vůbec nedařilo. Ani domácí v útoku nic nepředvedli. Určitě to nebyla hra obou mužstev, která by diváka zahřála.

První vážnější šancí byla střela Kaňky z voleje, která skončila nad brankou domácího Remeše. Několik střel také vyslal Říha, ale většinou končily mimo. Jak být efektivní dokázali hráči Potěh ve 36. min., kdy se po rohu hlavičkou prosadil domácí hráč. Do konce poločasu Potěhy již nepustily soupeře k ohrožení své branky a první poločas tedy skončil jejich vedením.

Do druhého poločasu za AFK nastoupilo zcela jiné mužstvo. Již v první minutě se ke střele dostal Darů a jeho střela skončila těsně mimo. Traverza začala zvýšeným pohybem přehrávat soupeře a také se zaslouženě dočkala vyrovnání, když se v 55. min. technickou střelou prosadil Prášek. V 60. min bylo na straně hostů ještě veseleji, když se po pěkné kombinaci na pravé straně dostal ke střele Doležal a strhl vedení na stranu Bratčic.

V 67. min. přišel trestný kop a Ronovský J. střelou z 30 metrů zvýšil náskok hostů na 1:3. O minutu později tu byla další branka v síti domácích, o kterou se postaral Hašek. V 85. min. přišel poslední gól zápasu, když nejprve Růžička neproměnil samostatný nájezd a po následném rohu se přeci jen prosadil Hašek.

Předvedený výkon především ve druhém poločase je nejlepší pozvánkou na naše utkání, kdy v sobotu od 14:00 hod. přivítáme Okřesaneč. Na zápas zveme všechny příznivce AFK.

Očima trenéra J. Doležal

„S první půlkou jsem nebyl vůbec spokojený. Nic se nám nedařilo. Kombinace vázla, vytvořit si nějaké šance byl problém. Nedokázali jsme soupeře napadat a dostat ho pod tlak.

O přestávce byl pohovor a druhá půle již byla o něčem jiném. Soupeře jsme přehrávali a k ničemu je nepustili. Po hezkých akcích padlo pět gólů a zaslouženě jsme vyhráli.“

Jaroslav Doležal

Autor článku: Václav Ronovský ml.

Vytvořeno: 27.10.2014, 9:18

1:5 (1:0)
J. Čapek O. Čapek Z. Daru T. Doležal M. Hašek M. Kaňka V. Kupera R. Prášek V. Říha J. Ronovský J. Vaněk
Střídání: L. Milaberský V. Růžička R. Uhlíř
Střelci: 1x T. Doležal  2x M. Hašek  1x R. Prášek  1x J. Ronovský
Ostatní výsledky 10. kola
Poslední zápas
29. kolo - Muži Horní Bučice - AFK Bratčice 1:3 (0:1) (Ne) 16.6.2024 - 17:00 hod.