AFK Bratčice - Okřesaneč

Na velmi podmáčeném hřišti jsme v domácím zápase přivítali tým Okřesanče. Naše mužstvo chtělo především navázat na velmi dobrý druhý poločas v Potěhách a připsat si do tabulky další tři body. Utkání řídil rozhodčí Šanda.

Od začátku utkání byli domácí fotbalovějším mužstvem a již v 5. min. po rohu a následné hlavičce trefili tyč soupeřovi branky. Za aktivitu byly Bratčice odměněni v 17. min., kdy se po rohu Dvořáka prosadil hlavičkující Říha. V 19. min. po pěkné kombinaci několika hráčů se míč dostal k Doležalovi a ten střelou podle brankáře zvýšil vedení Traverzy.

Poté, jako by naše mužstvo polevilo, tým Okřesanče měl několik nebezpečných přihrávek do pokutového území domácích, ale hostující útočníci se k těmto přihrávkám nedostali, a tak neohrozili ani brankáře AFK. Závěr prvního poločasu patřil opět domácímu mužstvu a především šance Darů volala po brance.

Začátek druhého poločasu se odehrával především v okolí středového kruhu a obě mužstva se potýkala s podmáčeným stavem hrací plochy, který komplikoval především přesnost přihrávek obou mužstev. V 52. min. přišel centr do pokutového území hostů a odražený míč se dostal k Haškovi, který propálil vše, co mu stálo v cestě a zvýšil vedení AFK na 3:0. V 74. min. se dostali ke slovu střídající hráči. Kaňka zpracoval přihrávku a následně vyslal do samostatného úniku Uhlíře, a ten vstřelil čtvrtou branku.

V 80. min. po zbytečném faulu Říhy kopali hosté penaltu, kterou však Vaňek vyrazil. Ke konci zápasu se Bratčice ještě jednou dokázaly prosadit, když přihrávku V. Ronovského zužitkoval Říha a střelou nad padajícího brankáře vstřelil pátý a poslední gól zápasu.

Děkujeme za podporu našim fanouškúm a zveme je do Horušic, kdy v sobotu od 14:00 hod. sehrajeme další mistrovské utkání.

Gratulace patří také kiosku, který byl poctěn návštěvou klobásového komisaře, jenž slovy chvály nešetřil.

klobásový komisař
Očima trenéra J. Doležal

„Utkání se hrálo na těžkém terénu, přesto jsme však soupeře přehrávali a nepouštěli do vážných šancí. Uhlídali jsme nejlepšího hráče Okřesanče Matouška a tím byli poloviční. Několik šancí jsme ještě zahodili, ale výsledek 5:0 je dobrý. Hráči zaslouží pochvalu za odvedený výkon.“