Horušice - AFK Bratčice

Obrovské problémy se sestavou musel řešit náš trenér před utkáním v Horušicích, když se mu pro nemoc a pracovní zaneprázdnění omluvilo hned několik hráčů. Nakonec vše dobře dopadlo a v Horušicích se nás šešlo 11, avšak nebyla možnost střídání. Speciálně děkujeme A. Kotrbovi, který si, ač zraněn, stoupl do branky. Utkání pískal rozhodčí Semirád.

Spousta zkažených přihrávek a nepřesnost v hře, to byl úvod hráčů AFK. Domácí se v této činnosti vyrovnali, a tak trenéři na svých lavičkách výkony obou mužstev trpěli. První vážnější šanci měl hostující Uhlíř, ale jeho pokus domácí brankář vyrazil mimo branku. Domácí odpověděli několika standardními kopy, ale s nimi si brankář Kotrba společně s obranou poradil. Před koncem prvního poločasu se Bratčice přeci jen dostávaly před domácí branku, ale ve finální fázi si nedokázali poradit, a tak první poločas skončil zaslouženou remízou.

Druhý poločas přinesl v mužstvu Traverzy změnu v rozestavení, když se do útoku vysunul Dvořák. Zlepšila se také hra, když Bratčice začaly svou kombinací přehrávat domácí hráče. V 60. min. kopali hosté roh a odražený míč se dostal ke Kaňkovi, který střelou podle brankáře vsítil vedoucí branku. Další šanci měl Hašek, když se uvolnil přes dva hráče, ale jeho střela skončila na tyči.

Do samostatného úniku se dostal Dvořák, ale míč mu uskočil a domácí brankář mu ho sebral. Horušice se v závěru tlačily před branku soupeře, ale pozorný brankář hostů si s centry domácích poradil. V 87. min. byl v pokutovém území faulován Darů a následnou penaltu s přehledem proměnil J. Ronovský. Utkání tak skončilo vítězstvím Bratčic 2:0.

Předvedený výkon v Horušicích by jistě nestačil v sobotu od 13:30 hod., kdy na svém hřišti přivítáme druhý tým naší skupiny - Církvice. Na utkání i následnou rozlučku zveme všechny fanoušky AFK.

Očima trenéra J. Doležal

„Z utkání jsem měl obavy. Již v průběhu týdne jsem řešil problémy se sestavou. Hráči se z důvodu zdravotních i pracovních nemohli utkání zúčastnit. Nakonec nás odjelo jedenáct a do brány musel nastoupit A. Kotrba, který též řeší zdravotní problémy.

Zápas to na pohled nebyl hezký. Řada nepřesností na obou stranách, kombinace prakticky nulová. Vše se zlomilo ve druhém poločase a po řadě šancí jsme nakonec dvě branky dali. Z mého pohledu to bylo utrápené vítězství, ale tři body se počítají.“