Středa, 3. července 2024, svátek slaví Radomír, Radomíra
Zapomněli jste heslo?
Potěhy - AFK Bratčice

Šesté kolo přineslo derby Potěhy - AFK Bratčice, kde oba týmy potřebovaly konečně vyhrát. Bratčice přijely na zápas se značně ochuzenou soupiskou, na které kvůli indispozici a především zranění chybělo 11 hráčů. Díky Aleši Kotrbovi, jenž již dlouhé roky nehrál za "A-tým" Bratčic a byl již víceméně zařazen mezi kádr staré gardy, mohlo na trávník nastoupit právě 11 hráčů s prázdnou střídačkou.

Zápas nezačal pro Bratčice příliš pozitivně a domácí je nepustili téměř za polovinu hřiště. Po úvodních pár minutách byla nařízena penalta na hostující branku, kdy se Ondřejovi Čapkovi nešťastně odrazil míč od vlastní nohy do ruky. Pan rozhodčí Kracík poté, co mu domácí napověděli "ruka", ukázal na pokutový kop. Penaltu, která mířila dolů k pravé tyči z pohledu brankáře, úspěšně zlikvidoval Honza Vaněk a hosté si mohli oddechnout.

Celý první poločas se hrálo prakticky na jednu bránu a Potěhy si vytvořily řadu šancí, kdy trefily také břevno hostů. Ve druhém poločase začali být hráči nervozní a vzduchem lítala opět silná slova, která byla často evokována spornými rozhodnutími rozhodčího. Postupem času šli do sebe hráči agresivněji a svými zákroky a připomínkami si bratčičtí vykoledovali žluté karty. Hra Bratčic byla opět plná nepřesných přihrávek, a ikdyž si vypěstovali jednu nebo dvě šance, ukvapenost jim nedovolila úspěšně zakončit.

Tlak domácích přinesl ovoce zhruba v polovině druhého poločasu, kdy krásnou střelou daleko za šestnáckou hostů Potěhy překonaly Bratčického gólmana a vstřelily jedinou branku utkání.

Gól přispěl k mírnému vzchopení Bratčic. Aleš Kotrba byl vyslán na hrot, jak byl zvyklý hrát v podobných situacích. Vzadu se hrálo pouze na tři obránce, kdy ještě aktivně podporoval útok Jakub Ronovský jakožto pravý obránce. Díky tomuto tlaku hostů se Potěhy musely stáhnout na svoji půlku, avšak Bratčice již neměly dostatek sil k vyrovnání.

Autor článku: Ondřej Čapek

Vytvořeno: 29.9.2012, 22:15

1:0 (0:0)
O. Čapek L. Dvořák A. Kotrba K. Mikeš R. Prášek V. Říha J. Ronovský V. Ronovský V. Růžička R. Uhlíř J. Vaněk
Střídání:
Střelci:
Ostatní výsledky 6. kola
Poslední zápas
29. kolo - Muži Horní Bučice - AFK Bratčice 1:3 (0:1) (Ne) 16.6.2024 - 17:00 hod.