AFK Bratčice - Suchdol B

V nedělní dohrávce sedmého kola přivítaly Bratčice tým B ze Suchdola. Trenér domácích udělal zásadní změnu v sestavě a do útoku vyslal Mambu, což se později ukázalo jako velmi dobrá volba.

Již od začátku hrály oba týmy aktivně a na první gól nemuseli diváci dlouho čekat. Asi po deseti minutách zaváhala bratčická obrana a hráč hostů poměrně snadno přešel přes dva domácí hráče a ve vápně úspěšně zakončil akci střelou podél brankáře. Tento gól ale Bratčice vyburcoval a po pár minutách tlaku domácích zatáhl Robert Uhlíř míč po pravé lajně, přesnou přihrávkou našel Mambu před bránou, ten uklidil míč za brankáře hostů, a bylo srovnáno.

Následně byla hra vyrovnaná a šance byly na obou stranách. Další gól však přidaly Bratčice, když sváteční střelec Lukáš Dvořák utekl z půlky a samostatný „nájezd“ bez problému proměnil. Do poločasu ještě přidal gól Václav Říha střelou pod břevno.

Do druhého poločasu mužstvo AFK Bratčic nastoupilo bez zraněného Mamby a na hřišti převládala hra hostů. Domácí, kteří nutně potřebovali tři body, se bránili jen za pomoci odkopů, a tak asi po půl hodině hry se aktivita hostů vyplatila a vstřelili druhý gól. Celá druhá půle byla plná soubojů a především faulů ze strany domácího celku, o čemž vypovídá i šest žlutých karet.

Jak se blížil konec zápasu, nervozita hráčů stoupala a souboje se vyostřovaly. Hosté se snažili o vyrovnání, ale jejich útoky s přesnými přihrávkami končily často fauly domácích. Ani ze standardek se ale hostům nepodařilo nic vytěžit. Ke konci zápasu se mohl výsledek změnit, když hráč ze Suchdolu technickou střelou trefil, naštěstí pro Bratčice, jen břevno. Nakonec zápas skončil 3:2 a Bratčice získaly důležité tři body.

Fotograf: Antonín Čapek

Autor článku: Ondřej Čapek

Vytvořeno: 22.10.2012, 17:08