AFK Bratčice - Vlkaneč

Po dlouhé zimní přestávce se hráči AFK představili fanouškům, když v úvodním jarním kole přivítali na svém hřišti tým Vlkanče. V tomto zápase jsme byli favorité, protože Vlkaneč je zatím nejhorším týmem v naší skupině. Utkání odpískal rozhodčí Opočenský.

Úvod zápasu přinesl tlak domácího mužstva, které drželo Vlkaneč na jeho polovině. Do první velké šance se dostal Říha, ale hostující gólman jeho střelu vyrazil. Ve 14. min. se do šance dostal Doležal, ale i s jeho pokusem si brankář soupeře poradil. V 15. min. se přeci jen domácí dočkali, když se v pokutovém území uvolnil Kupera a střelou do šibenice z otočky dostal Bratčice do vedení.

I hosté měli svou šanci ve 22. min., ale jejich pokus skončil těsně mimo branku. Po rohu ve 25. min. se nekompromisní hlavičkou prosadil Hašek a zvýšil vedení na 2:0. Dostat soupeře na lopatky mohl Doležal, ale svou šanci z 35. min., kdy šel sám na brankáře neproměnil, a tak první poločas skončil vítězstvím Traverzy 2:0.

Do druhého poločasu opět vstoupili aktivně domácí a měli několik standardních situací. Střely ale většinou skončily mimo soupeřovu branku. Do velké šance se dostal v 63. min. Říha, který se prokličkoval až do pokutového území. Jeho střela však skončila vysoko nad. Jak se blížil konec zápasu, domácí trochu polevili a došlo i k některým individuálním chybám v obraně. Soupeř nabídnuté šance nevyužil, a tak si brankář Vaněk připsal čisté konto.

Předvedený výkon nebyl v prvním zápase zcela ideální, ale tři body zůstaly doma a těšíme se na další utkání. V neděli se vydáme do Chotusic, kde se od 15:00 hod. utkáme s místním B týmem. Na zápas zveme všechny příznivce AFK.

Očima trenéra J. Doležal

„Odehráli jsme první jarní mistrovské utkání s posledním týmem tabulky. V prvním poločase jsme byli aktivní, soupeře herně přehrávali, vytvořili si dost brankových příležitostí. Škoda jen neproměněných „stoprocentních“ šancí. Výsledek 2:0 do poločasu bylo z mého pohledu málo. Soupeř nás ohrozil jen po našich chybách.

Ve druhém poločase bylo dobrých jen prvních deset minut, zbytek se nám nepovedl. Soupeře jsme dostávali do hry po našich hrubých chybách a nechybělo málo a mohli jsme inkasovat a zbytečně zdramatizovat zápas.“