Chotusice B - AFK Bratčice

V dalším jarním zápase zajíždělo mužstvo AFK do Chotusic, kde se v neděli utkalo s místním B-týmem. Zápas řídil rozhodčí Křivka z Kolínska.

V úvodu zápasu byli aktivnější domácí, kteří zahrávali spoustu standardních situací a měli několik nebezpečně vhozených autů do pokutového území hostů. Hráči AFK tento tlak přečkali a v 18. min. se po rohu gólově prosadil hlavičkou Hašek. Hra obou mužstev byla plná nepřesností a odehrávala se především ve středu hřiště.

Ve 30. min. se uvolnil Říha v pokutovém území a nahrál Doležalovi, jehož střelecký pokus brankář domácích vyrazil. Ve 34. min. začalo trochu pršet, což se nelíbilo rozhodčímu, který ukončil první poločas s tím, že nastaví 10 min. ve druhé půli.

Druhý poločas začali hráči AFK dobře a v 50. min. se dostal do samostatného úniku Darů. Jeho šance ale skončila střelou vedle domácí branky. V 60. min. po rohu hlavičkoval Říha, ale jeho pokus brankář domácích vyrazil. Běžela 65. min. a do dalšího úniku se dostali dva hráči Bratčic, ale Darů přihrával před brankářem do ofsajdu Doležalovi. Třetí samostatný nájezd měl Darů v 75. min., ale jeho zakončení skončilo naneštěstí opět mimo domácí branku.

Závěr zápasu přinesl tlak domácích. Nejdřív v pokutovém území hostů zvláštně upadl domácí útočník a píšťalka rozhodčího vyvolala vlnu diskuzí. Rozhodčí však vztyčil ruku a prohlásil, že se jedná o nedovolené bránění a tudíž o nepřímý kop, což bylo ještě nepochopitelnější. Standardní situace však hostům gólovou radost nepřinesla.

To už se však nedá říct o 85. min., kdy ve vápně zbytečně fauloval Uhlíř a Chotusice dostaly možnost pokutového kopu. Domácí Šolta bezpečně penaltu proměnil a srovnal skóre zápasu. Jelikož rozhodčí nenastavil ani těch 10 min. z prvního poločasu, zápas skončil remízou a kopaly se penalty:

• T. Doležal - proměnil
  • L. Dvořák - proměnil
  • M. Hašek - proměnil
  • V. Říha - přestřelil

Domácí všechny své pokusy proměnili a mají z tohoto zápasu dva body.

V dalším zápase přivítáme v sobotu od 16:30 hod. tým z čela naší skupiny a to Vrdy B. Na utkání zveme všechny příznivce AFK.

Očima trenéra J. Doležal

„Výsledek mě zklamal. Soupeř byl sice ze začátku utkání aktivnější a přehrával nás, ale během zápasu se hra vyrovnala a my šli do vedení.

Neproměnění obrovských šancí nás stálo vítězství. Soupeř nás ke konci utkání potrestal. Po zbytečném faulu vyrovnal z pokutového kopu. Zápas tudíž skončil remízou a následovaly penalty, ve kterých jsme neuspěli.“