Středa, 3. července 2024, svátek slaví Radomír, Radomíra
Zapomněli jste heslo?
AFK Bratčice - Štrampouch

V 19. kole přijeli do Bratčic změřit své síly hráči vedoucího týmu tabulky Ajaxu Štrampouch. Poprvé na jaře bylo hřiště bez kaluží, místy až vyschlé a v 17:00 hod. odstartoval utkání rozhodčí Kracík.

Začátek zápasu patřil jednoznačně hostům, kteří nepustili hráče Bratčic z jejich půle. K zakončení se však nedostali. Po deseti minutách se Traverza dostala z útočných spárů hostů a hra se poměrně vyrovnala, i když přesnost zůstala na kopačkách Ajaxu.

Ve 32. min. při rychlém protiútoku Valdman hodil dlouhý aut za rozházenou obranu domácích. Čerimi se v samostatném nájezdu na Tyrkase, bratčickou dvojku v bráně, nemýlil a střelou podél brankáře otevřel skóre zápasu. Ajax v tlaku pokračoval a ihned po rozehrání získal míč, který vezl před bránu Traverzy. Obrana Bratčic však znovu nechybovala a nebezpečí odvrátila.

Ve 43. min. se však domácím povedlo protlačit do pokutového území hostů, kde si obránce nastřelil ruku a rozhodčí Kracík nařídil penaltový kop. Ten s přehledem proměnil Doležal, a poločas tak skončil nerozhodně 1:1.

Druhý poločas začal ještě větší aktivitou hostů a již ve 48. min. se po rohu hlavičkou prosadil současně nejlepší střelec IV. třídy Valdman. Tímto gólem získal Ajax větší jistotu a vypracoval si několik šancí.

V 53. min. se za záda obrany Bratčic dostal Biroš a centrovaný míč uklidil do sítě. V 68. min. se přesnou střelou ke vzdálenější tyči ze standardní situace prosadil J. Oliva a o 7 min. déle ho napodobil Müller, který z podobné vzdálenosti trefil šibenici.

Zápas se neobešel bez emocí a po druhé žluté viděl červenou kartu domácí Uhlíř, který ji vyfasoval po faulu. V 77. min. vstřelil Vetešník poslední gól zápasu. Domácí však i přes obrovský tlak hostů útočili a v 80. min. vybojoval Hašek míč, prošel přes obránce u rohového praporku a na penaltu přihrával Milaberskému, ten všek odkrytou bránu netrefil. Další promarněnou šanci měl Říha, který svou bojovností získal míč a postupoval sám na brankáře Ajaxu. Gólman však svým včasným vyběhnutím zmenšil střelecký úhel a střelu chytil. Utkání tak skončilo za stavu 1:6.

Příští týden odehrajeme dvě utkání. V pátek od 17:00 hod. přivítáme v odloženém zápasu Vrdy B. V sobotu pak ve stejný čas odehrajeme utkání v Záboří. Na oba zápasy zveme všechny příznivce AFK.

Očima trenéra J. Doležal

„Čekal jsem těžký zápas. Hráči Štrampouchu mají svou kvalitu a to na každém postu. Mají dobře poskládaný tým.

První půli jsme ještě zvládli, hráči zaslouží pochvalu. Výsledek 1:1 byl povzbudivý. Ve druhé půli jsme chtěli co nejdéle udržet tento výsledek a znervóznit soupeře, což se však nepodařilo a soupeř nás začal přehrávat. Byla jen otázka času, kdy dostaneme další góly. Škoda jen, že jsme neproměnili šance, které jsme si vytvořili, a trošku tak nezmírnili prohru.“

Jaroslav Doležal

Autor článku: Ondřej Čapek

Vytvořeno: 27.4.2015, 0:28

1:6 (1:1)
O. Čapek Z. Daru T. Doležal L. Dvořák M. Hašek M. Kaňka A. Kotrba V. Říha V. Růžička M. Tyrkas D. Vondráček
Střídání: L. Milaberský R. Uhlíř
Střelci: 1x T. Doležal
Ostatní výsledky 19. kola
Poslední zápas
29. kolo - Muži Horní Bučice - AFK Bratčice 1:3 (0:1) (Ne) 16.6.2024 - 17:00 hod.