Záboří - AFK Bratčice

Pouhý den odpočinku měli naši hráči, kteří se vydali v sobotu do Záboří, aby zde sehráli svůj další mistrovský zápas. Utkání řídil rozhodčí Hrbek.

Do první gólové šance se dostali hráči AFK, ale střela Haška z trestného kopu trefila pouze domácí zeď. V 6. min. propadla obrana hostů a domácí útočník běžel sám na gólmana. Za záchranou brzdu zatáhl Kupera a po zásluze dostal červenou kartu. Bratčice tedy čekal téměř celý zápas o deseti.

V 15. min. domácí vstřelili úvodní branku, když se zblokovaná střela dostala k dobíhajícímu záložníkovi domácích, který umístil vyražený míč mezi tři tyče. Hráči AFK se i v deseti nevzdávali a ve 20. min. se jim podařilo vyrovnat. K centrovanému míči měl nejblíže Hašek a prudkou hlavičkou jej uklidil za záda domácího brankáře. Pěkný moment předvedl Doležal a brankář Záboří, který jeho střelu ze 30m do šibenice vyrazil na roh. Ve 31. min. se přeci jen posadili domácí. Volný hráč nedal Vaňkovi střelou k tyči šanci. Bratčice ale i v desíti srovnaly před koncem poločasu, kdy přihrávku Haška před prázdnou branku zužitkoval Doležal.

Začátek druhého poločasu patřil hostům, kteří si i v oslabení dokázali připravit několik gólových šancí, které bohužel zůstaly nevyužity. Ať už střela Haška, který se snažil překvapit brankáře domácích, skončila na břevně, nebo únik Daru, jenž tváří v tvář brankáři přihrával nepřesně na Haška. Neproměněné šance Traverzu ještě více zamrzely v 65. min., kdy propadl míč mezi dvěma obránci hostů a samotný útočník domácích, sice nadvakrát, ale přeci jen, dokázal vstřelit branku.

Bratčice mohly vyrovnat v 75. min., ale oba Říhovy pokusy hlavou minuly svůj cíl. S blížícím se koncem zápasu hostům docházely síly a do konce zápasu se jim vyrovnat nepodařilo.

Hráči AFK za předvedený a bojovný výkon v deseti zaslouží pochvalu a i domácí fanoušci ocenili náš výkon.

Další mistrovský zápas sehrajeme v sobotu, kdy od 17:00 hod. na našem hřišti přivítáme souseda v tabulce a to Zbýšov B. Na utkání zveme všechny příznivce.

Očima trenéra J. Doležal

„Utkání ovlivnilo brzké vyloučení našeho hráče (5. minuta). Po pátečním zápase jsem měl obavy, jak to hráči fyzicky zvládnou. Musím však před nimi smeknout a poděkovat jim. Z mého pohledu jsme byli celý zápas lepším týmem a jen neproměněním 100% šancí jsme prohráli.“