AFK Bratčice - Zbýšov B

V dalším domácím zápase jsme na svém hřišti přivítali souseda v tabulce a to Zbýšov B. Jelikož Zbýšovské "A" hrálo ve stejný den, měly to pro nás být povinné tři body. Dobře odřídil utkání rozhodčí z Havlíčkobrodska.

Úvod zápasu vyšel lépe hostům, kteří se již ve 3. min. brankou Šemíka dostali do vedení. Do další šance se opět dostal Šemík, ale jeho pokus skončil mimo branku domácích. V 8. min. se po rohu uvolnil na pravé straně Říha a jeho následný centr usměrnil hlavičkou do branky hostů Doležal. V 19. min. Hašek s Doležalem vykombinovali obranu hostů, ale střelecký pokus Doležala z malého vápna skončil vysoko nad ochranou sítí.

Docela pohledný fotbal z obou stran pokračoval i v dalším průběhu prvního poločasu. Na levé straně měl několik dobrých náběhů Růžička, ale jeho přihrávky bohužel nenašly nikoho, kdo by vstřelil vedoucí branku domácích. Ke konci poločasu se k několika střelám dostal Prášek, s jeho pokusy si však hostující brankář poradil. První poločas tedy skončil remízou.

Do druhého poločasu vstoupili aktivně Bratčice a mohly vstřelit vedoucí branku. Ve 47. min. směřoval po zemi míč na hostujícího brankáře, ten ho při pokusu odkopnout minul, ale míč směřující do branky přeci jen na poslední chvíli zastavil a odkopl do bezpečí. V 50. min. Hašek nebezpečně hlavičkoval, ale brankář jeho pokus reflexivně vyrazil. V 60. min. skončila po rohu hlavička Říhy jen na břevnu Zbýšovské brány.

V 68. min. se dostali do šance i hosté, ale hlavička Šemíka skončila těsně mimo. Jelikož ve druhém poločase začalo pršet, dělaly oběma mužstvům problémy krátké přihrávky a ve hře byla spousta nepřesností. V závěru zápasu měl ještě šanci Prášek, ale střela placírkou skončila těsně mimo. Zápas tedy skončil remízou a kopaly se penalty, ve kterých uspěli hostující hráči.