Středa, 3. července 2024, svátek slaví Radomír, Radomíra
Zapomněli jste heslo?
AFK Bratčice - Potěhy

V dalším utkání jsme v derby na svém hřišti přivítali Potěhy. Utkání, na které si našlo cestu poměrně dost diváků, řídil rozhodčí Bohůněk z Golčova Jeníkova.

Hráči Potěh vstoupili do utkání daleko lépe a byli lepším mužstvem. V 10. min. se také dostali do vedení, když obrana AFK zaspala a hostující Škramovský se objevil sám před brankářem domácích. Sice nadvakrát, ale přeci jen, vstřelil úvodní branku zápasu. Domácí hráči odpověděli střelou Doležala, ale jeho pokus skončil na tyči. V 17. min. Čunderlík z Potěh kopal standardku a jemná teč znamenala branku a dvoubrankové vedení hostů.

Naši hráči se nemohli dostat do tempa a hra obou mužstev nebyla moc pohledná. Ve 30. min. se nepovedený odkop hostujícího brankáře dostal k Haškovi a jeho střela skončila nad. Ve 33. min. se hosté dostali do přečíslení, ale jejich střela také skončila mimo branku. Ke konci poločasu se začalo na hřišti trochu přiostřovat. Především Dvořák a hostující Sixta se vzájemně pošťuchovali.

Do druhého poločasu vstoupily Bratčice daleko lépe a hned v úvodu nebezpečně pálil Říha, ale Sixta jeho pokus vyrazil. V 58. min. domácí přeci jen snížili, když Hašek poslal míč za obranu a Kaňka vstřelil kontaktní branku. Vyrovnání měl na noze Růžička, když ve vápně obešel dva hráče, ale jeho střela šla těsně mimo.

V 70. min. kopali domácí trestný kop a Hašek po teči zdi trefil jen tyč. Ke konci zápasu se také hosté dostali k několika střelám, ale jejich pokusy pochytal brankář domácích Tyrkas. Jak se blížil konec zápasu, tak se domácí tlačili před branku hostů, ale zakončení jim nevycházelo. Potěhy naopak zdržovaly všemi možnými způsoby. Hráči Traverzy nepodali dobrý výkon, a proto si hosté odvezli z tohoto utkání tři body.

V následujícím kole zajíždíme v sobotu do Okřesanče, kde od 17:00 hod. sehrajeme další mistrovský zápas. Na utkání zveme všechny příznivce AFK.

Očima trenéra J. Doležal

„Měli jsme špatný vstup do zápasu. Hráči Potěh byli rychlejší a bojovnější. Z jejich strany byla větší chuť po vítězství a po zásluze vedli. Poté se hra vyrovnala a měli jsme několik dobrých šancí, ale opět nás zradila koncovka. Ve druhé půli jsme již byli lepším týmem, zápas se nám však již nepodařilo otočit.“

Jaroslav Doležal

Autor článku: Václav Ronovský ml.

Vytvořeno: 25.5.2015, 21:35

1:2 (0:2)
J. Čapek Z. Daru T. Doležal L. Dvořák M. Hašek M. Kaňka V. Kupera V. Říha V. Růžička M. Tyrkas D. Vondráček
Střídání: R. Uhlíř
Střelci: 1x M. Kaňka
Ostatní výsledky 23. kola
Poslední zápas
29. kolo - Muži Horní Bučice - AFK Bratčice 1:3 (0:1) (Ne) 16.6.2024 - 17:00 hod.