Církvice - AFK Bratčice

Opět v oslabené sestavě jsme zajížděli k poslednímu mistrovskému zápasu v sezóně k druhému mužstvu naší tabulky do Církvic. Domácím vinou několika špatných výsledků v jarní častí utekl postup do III. třídy a v tomto utkání již tedy oběma mužstvům o tolik nešlo. Utkání pískal rozhodčí Šanda.

Vinou bouřky by začátek zápasu opožděn asi o 10 minut. Od začátku utkání dělala hostům velké problémy rychlost a kombinace hráčů domácích, kteří se tak snadno dostávali před branku Traverzy. Místo střelby však volili většinou přihrávku, a tak byl začátek zápasu bez branky. V 19. min. domácí zahrávali přímý kop, který Vaněk neudržel a volný hráč Církvic vstřelil úvodní branku.

I nadále domácí pokračovali v tlaku a několikrát Bratčice podržel brankář. Těsně před koncem poločasu přišla chybná nahrávka Vondráčka, rychlonohý domácí záložník po sprintu z půlky prostřelil Vaňka a domácí se dostali do dvoubrankového vedení.

Začátek druhého poločasu vyšel domácím a volný hlavičkující hráč ve 49. min. vstřelil třetí branku. První šance hostů přišla až v 53. min., kdy se uvolnil Říha a z následné přihrávky vystřelil Doležal mimo. V 65. min. se uvolnil na levé straně domácí záložní a střelou k tyči dostal domácí do čtyřbrankového vedení.

Obrovskou šanci měl v 68. min. hostující Tyrkas, který z malého vápna přestřelil zcela prázdnou branku domácích. O výsledku již bylo rozhodnuto, domácí v tomto utkání zcela zaslouženě zvítězili, a tak ani nevadilo, že rozhodčí v deštivém odpoledni ukončil zápas o 10 minut dříve.

Na závěr patří poděkování všem fanouškům, kteří nás během této sezóny podporovali a těšíme se na start nového ročníku 2015 - 2016 opět ve IV. třídě. Sledujte stránky našeho klubu a facebook, kde se dovíte aktuality z našeho oddílu.

Očima trenéra J. Doležal

„Nebyli jsme v ideální sestavě, což také ovlivnilo celkový průběh zápasu a domácím jsme výhru usnadnili. Soupeř byl rychlejší i fotbalovější. Vytvořili jsme si minimum brankových příležitostí a prohra 4:0 je pro nás ještě milosrdná.“