Vlkaneč - AFK Bratčice

Ve 3. kole jsme v neděli zajížděli do zatím neporaženého Vlkanče, který nás na svém trávníku přivítal chladným počasím. Trenér oproti předchozímu zápasu udělal pár překvapivých změn. Patrně za to mohla i bohatá účast hráčů. Rozhodčí Opočenský zahájil utkání v 17:00 hodin.

Hned zezačátku byli hráči Bratčic aktivnější a soupeř nedostával moc prostoru na kombinaci, takže hrál spíš nakopávanými míči na rychlé útočníky. Již zezačátku bylo na hřišti cítit napětí a oba týmy chtěly derby vyhrát. Hra se přelévala z jedné strany na druhou, ale finální přihrávku nedokázal naservírovat ani jeden tým.

Nejdříve zahrozili hosté, když po levé straně utekl Růžička, avšak centrovaný míč prošel pokutovým území. O chvíli později se z pravé strany dostal tváří v tvář brankáři domácích Kaňka, avšak jeho technickou střelu Samec vyrazil. Vlkaneč ale také trápil Bratčickou obranu a jen pomalým zpracováváním míče v téměř samostatném nájezdu přišli domácí o šanci na vstřelení gólu.

Ve 30. min. se po centru z pravé strany dostal k míči Říha a otřel o něj svou kopačku. Míč putoval pomalu po brankové čáře a odrazil se od tyče ven. Domácí obránce však již nestihl zbrzdit krok a srazil si míč do sítě, čímž poslal Bratčice do vedení.

Atmosféra na hřišti byla vyhrocená, čemuž nasvědčovalo i spousta osobních soubojů a né úplně přesvědčivá rozhodnutí sudího. Hosté hrozili převáždě střelami z dálky. Ke konci prvního poločasu se domácí dostali k rohu, který byl zahrán do brány. Brankář Vaněk míč vyboxoval pouze za sebe a osamocený Babák z voleje trefil jen boční síť.

Druhý poločas byl zcela odlišný, doprovázen častým přerušováním a především dohady s rozhodčím. Vlkaneč nepustil soupeře do žádné pořádné akce a na kopačkách Bratčic byla cítit nervozita o udržení výsledku. Převážná většina druhého poločasu patřila nakopávaným míčům domácích do vápna Traverzy, která situaci řešila opět jen dlouhými odkopy na půli soupeře.

Domácí svůj tlak využili v 88. min., kdy se míč odrazil od obránce hostů přímo do běhu hráče Vlkanče, který postupoval sám na bránu. Únik mu ale překazil O. Čapek, když se s ním těsně před vápnem srazil. Rozhodčí po chvíli váhání ukázal na pokutový kop. Exekuor penalty Zelený se nemýlil a těsně před koncem zápasu srovnal stav utkání na 1:1. Tímto výsledkem také zápas skončil a rozhodovaly penalty:

• J. Ronovský - proměnil
  • V. Říha - trefil tyč
  • M. Urválek - trefil břevno
  • P. Marousek - proměnil

Brankář Bratčic Vaněk chytil domácím jednu penaltu, a tak se skórem 4:2 na penalty Vlkaneč vyhrál.

V následujícím kole přivítáme v sobotu na domácím trávníku Potěhy. Věříme, že se nám v dalším derby povede konečně vyhrát a zveme všechny příznivce AFK, aby nám od 17:00 hodin přišli fandit.

Vytvořeno: 7.9.2015, 22:35