Středa, 3. července 2024, svátek slaví Radomír, Radomíra
Zapomněli jste heslo?
AFK Bratčice - Potěhy

Neopakovat výkon a výsledek z minulého domácího utkaní. S tím šli fotbalisté Bratčic do dalšího derby, tentokrát s Potěhama. Také značné množství diváků si našlo cestu na tento zápas a přispělo tak k dobré atmosféře. Utkání řídil rozhodčí Šanda.

Začátek utkání přinesl především plno osobních soubojů bez vážné šance na obou stranách. Ve 23. min. si zaběhl za obranu domácích Sixta a střelou podle brankáře dostal Potěhy do vedení. Domácí zvýšili svou aktivitu a ve 30. min. J. Ronovský vyrovnal stav zápasu.

Bratčice si vytvořily šance, ale brankář Potěh doslova čaroval a domácí ho nemohli prostřelit. Ve 44. min. vyrazil brankář hostů přímák Ronovského J. nad břevno a po rohu vychytal Marouska. V poslední minutě prvního poločasu zachránil Traverzu Růžička, který vykopl míč směřující do prázdné brány.

Ve druhém poločase měli domácí stále častěji míč pod kontrolou a do velké šance se dostal Růžička, ale jeho akce brankou neskončila. V 56. min. hlavičkoval Kotrba, ale na brankové čáře míč vyrazil hostující brankář. V 59. min. se přeci jen podařilo Urválkovi hlavou vstřelit vedoucí branku Bratčic.

V 62. min. Javůrek vybojoval míč a nahrál volnému Práškovi, jehož technická střela zapadla pod břevno hostujícího brankáře. Obrana Traverzy ve druhém poločase spolehlivě fungovala a nepouštěla Potěhy do vážnější šance. V 80. min. po centru Ronovského a následném hlavičkovém souboji Říhy s hostujícím obráncem míč pomalu zapadl za záda bezmocného brankáře hostí. Tímto domácí slavili čtvrtou branku v soupeřově síti.

Hráče AFK lze pochválit především za druhý poločas, ve kterém byli lepší a po zásluze vyhráli toto derby. V dalším kole zajíždíme v sobotu do Okřesanče, kde od 16:30 hod. sehrajeme mistrovský zápas. Na utkání zveme všechny příznivce AFK.

Autor článku: Václav Ronovský ml.

Vytvořeno: 14.9.2015, 21:56

4:1 (1:1)
O. Čapek T. Doležal M. Kaňka A. Kotrba P. Marousek R. Prášek V. Říha J. Ronovský V. Růžička M. Tyrkas M. Urválek
Střídání: J. Čapek P. Javůrek L. Milaberský
Střelci: 1x R. Prášek  1x V. Říha  1x J. Ronovský  1x M. Urválek
Ostatní výsledky 4. kola
Poslední zápas
29. kolo - Muži Horní Bučice - AFK Bratčice 1:3 (0:1) (Ne) 16.6.2024 - 17:00 hod.