Středa, 3. července 2024, svátek slaví Radomír, Radomíra
Zapomněli jste heslo?
AFK Bratčice - Bílé Podolí B

Po čtrnáctidenní přestávce přivítalo mužstvo Bratčic tým z druhé příčky tabulky, kterým bylo Bílé Podolí B. Již od začátku mohli diváci vidět zcela jiný fotbal než v Potěhách. AFK Bratčice hrály aktivně, čemuž pomohl i útok složený z vysunutého obránce Lukáše Dvořáka a rychlonohého Pavla Javůrka.

Fotbal se hrál nahoru a dolu, ale Bratčicím scházela opět finální přihrávka. Hosté se také dostávali do zakončení a nejednou mohly Bratčice prohrávat. Při jednom útoku hostů musela Bratčice zachránit dokonce i tyč, kdy se po velmi zdařilém vytěsnění míče domácím brankářem dostal míč přímo před soupeřova útočníka, ten však nemířil přesně. Následně po přímém kopu hostů šla střela pár centimetrů od levé tyče domácích z pohledu střelce a po pár minutách se po špatné rozehrávce domácího stopera dostal tváří v tvář hostující útočník proti domácímu brankáři Honzovi Vaňkovi, který však včasným vyběhnutím zablokoval střelu.

Také Bratčice si vytvořily šance, když Vlasta Růžička dostal několikrát míč za obranu a z úhlu zkoušel vstřelit gól, avšak míč dostal větší razanci než bylo třeba a střela mířila mimo bránu. Bratčice měly sílu spíše v rychlých brejcích, kdy domácí útočníci či záložníci dostávali balóny za obranu, kde však většinou špatná přihrávka vše ukončila. Ani standardní situace z dobrých střeleckých pozic nepomohly domácím ke vstřelení branky, a tak do druhého poločasu nastoupila obě mužstva bez branek.

Druhý poločas přinesl divákovi také zajímavý fotbal. Bratčice se draly po vítězství, ale Bílé Podolí si také nechtělo nechat ujít tři body. Na obou stranách byla touha po gólech. Hostující stříleli převážně z dálky, jelikož je domácí obrana blíž vystřelit nenechala, a když už se tak stalo, tak Honza Vaněk byl na místě.

Po zaváhání obrany zhruba po čtvrt hodině hry druhého poločasu se hosté ujali vedení po hlavičce útočníka z centru z pravé strany hostů. Tento gól bratčičtí hráči špatně nesli a dalších deset minut se jen bránili pomocí odkopů soupeřovi.

Nakonec se domácím přece jen povedlo přečíslení a po neúspěšném útoku hostů se domácí vrhli na bránu soupeře. Také díky štěstí nakonec dostali míč za brankovou čáru díky střele Pavla Javůrka a bylo srovnáno.

Poslední desetimituvka se hrála opět nahoru a dolů a na obou stranách byly šance. Když se hostující útočník dostal za obranu a díky vracející se obraně, která mu zablokovala střelu, nevystřelil. Nebo se po centru opět díky obraně nedostal k míči na zakončení či když domácí z rohu po hlavičce snad ze dvou metrů netrefili bránu a následně uklouzl Vašek Říha při zpracování míče, se kterým by šel sám na hostující branku.

Nakonec zápas skončil smírně 1:1 a výsledek odpovídal hře i nasazení.

Fotograf: Antonín Čapek

Autor článku: Ondřej Čapek

Vytvořeno: 15.10.2012, 0:01

1:1 (0:0)
S. Balvín J. Čapek O. Čapek L. Dvořák P. Javůrek R. Prášek V. Říha J. Ronovský V. Růžička R. Uhlíř J. Vaněk
Střídání: R. Novotný V. Ronovský
Střelci: 1x P. Javůrek
Ostatní výsledky 8. kola
Poslední zápas
29. kolo - Muži Horní Bučice - AFK Bratčice 1:3 (0:1) (Ne) 16.6.2024 - 17:00 hod.