Kaňk - AFK Bratčice

V devátém kole se tým AFK Bratčice vydal na Kaňk. Již po příjezdu bylo vidět, že hráči Kaňku jsou připraveni a Bratčicím nedají nic zadarmo. Počasí zápasu také moc nepřálo, a diváci tak museli bojovat se zimou.

Po úvodním hvizdu rozhodčího se hosté ihned snažili hrát dopředu. Zápas se zprvu zdál hodně vyrovnaný a šance byly na obou stranách stejné. Bratčice hrály hodně aktivně a nejednou se hráči dostali až k vápnu, ale opět chybělo finální zakončení. Hosté se snažili dotlačit míč až do brány a na tom téměř vždy útok ztroskotal. Prvních třicet minut zápasu se hrálo 0:0.

Bohužel pak přišel sporný moment, kdy rozhodčí rozhodl o ofsajdu jinak, než bylo signalizováno pomezním, a po vyražení střely brankářem dobíhající hráč nikým neatakován snadno skóroval. Po prvním gólu se hráči Bratčic snažili hrát stále aktivně, avšak zbrklými rozehrávkami lehce získávali míč domácí.

Přesto, že Bratčice prohrávaly 1:0, tak do konečného hvizdu prvního poločasu se nevzdávali a dali hráčům Kaňku ještě pořádně zabrat.

Po začátku druhého poločasu se stále ještě zdálo, že zápas není tak úplně ztracený. Hráči se stále snažili vstřelit branku, která by je vrátila zpět do zápasu. Dokonce se v druhém poločase i více střílelo, bohužel ani jedna ze střel neohrozila branku natolik, aby hosté vyrovnali. Zhruba po patnácti minutách vstřelili domácí druhý gól zápasu, čemuž předcházel zákrok gólmana, který vyboxoval míč bohužel jen k neobsazenému soupeři, jenž ranou z vápna skóroval.

Následně převládala útočná hra domácích, v níž se často dostávali do přečíslení. Dva góly padly také z brejků po dlouhých míčích za nezformovanou bratčickou obranu, kdy domácí útočník běžel sám na bránu hostů. Každý další gól vstřelený do branky hostů jako by srážel bratčické hráče a naopak hráči Kaňku si konec zápasu už jen užívali. I přesto, že už byl náskok soupeře značně velký, dokázali se hráči Bratčic vybičovat k několika ofenzivním akcím, které byly bohužel bez úspěchu. Konečný hvizd sudího definitivně zapsal pro Bratčice nepříznivý výsledek 6:0.

Fotograf: Antonín Čapek

Autor článku: Ondřej Čapek

Vytvořeno: 20.10.2012, 21:58